Ř wyłonienie zdobywcy Pucharu Polski
Drużyna, która wygra rywalizację otrzyma puchar oraz nagrodę finansową.
Puchar Polski jest trofeum przechodnim.
Do Pucharu Polski dopuszcza się patronat.
Drużyna, która zdobędzie puchar trzy razy z rzędu lub pięciokrotnie, otrzyma puchar na własność.
§ 2

W rozgrywkach uczestniczyć będą drużyny, które zgłoszą się z Polskiej Ligi Hokejowej (PLH) i I Ligi.
§ 3

1.  Rozgrywki zostaną przeprowadzone przez WGiD PZHL na podstawie systemu i terminarza zaopiniowanego przez Wydział Szkolenia PZHL i zatwierdzone przez Zarząd PZHL.
2.  W rozgrywkach o Puchar Polski w sezonie 2005/2006 będą startować zespoły:
- Wojas Podhale S.S.A. Nowy Targ
- Dwory S.A. Unia Oświęcim
- Toruński Klub Hokejowy Toruń
- GKS Stoczniowiec Gdańsk

§ 4

1. Rozgrywki  zostaną przeprowadzone systemem turniejowym.
2. Awans do finału zdobywa drużyna, która wygra mecz.
Jeżeli mecz zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym, zwycięzca zostanie wyłoniony w dogrywce a gdy dogrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia - w serii rzutów karnych.
 Drużyna, która przegra rywalizację zakończy swój udział w rozgrywkach o Puchar Polski.
3. W dogrywce obowiązują zasady zgodne z Postanowieniami Wspólnymi.

§ 5

Puchar Polski zostanie rozegrany w następujących terminach:
Ř Półfinał    - 29.12.2005r.
Ř Finał - 30.12.2005r.

§ 6

Zestawienie drużyn oraz gospodarze meczów w półfinale i finale  zostaną ustaleni drogą losowania.
 Zwycięzcy meczów półfinałowych awansują do finału.

§ 7

1. Puchar Polski zdobędzie drużyna, która wygra mecz finałowy.
2. Jeżeli mecz zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym, następuje pięciominutowa dogrywka (bez przygotowania lodu) przy 4 zawodnikach w polu każdej z drużyn plus bramkarz albo przy 5 zawodnikach w polu.
Zwycięzcą meczu w dogrywce będzie drużyna, która uzyska bramkę.
Zdobycie bramki kończy rywalizację.
W przypadku, gdy dogrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia, sędzia zarządza
wykonywanie rzutów karnych zgodnie z Przepisami gry w hokeja na lodzie.

POSTANOWIENIA  KOŃCOWE

§ 8

1. Zawodników obowiązuje używanie sprzętu ochronnego zgodnie z art. od nr  210 do  227 Przepisów gry w hokeja na lodzie.
2. Drużyna gospodarzy zobowiązana jest do gry w strojach koloru jasnego (koszulka
plus getry około 80% koloru jasnego), a drużyna gości - koloru ciemnego
(maksimum 20% koloru jasnego).
3. Zawodników każdej drużyny obowiązuje jednolity kolor spodni (z wyjątkiem bramkarza), getrów i kasków. Na koszulkach zawodników obowiązkowo muszą znajdować się nazwiska i numery zgodnie z Przepisami gry w hokeja na lodzie.
Za nieprzestrzeganie tych wymogów, klub będzie karany wg Taryfikatora opłat.
4. W sezonie 2005/2006 w każdej drużynie może występować w jednym meczu maksimum 3 zawodników zagranicznych w tym bramkarz liczony podwójnie.
5. Kluby biorące udział w Pucharze Polski zobowiązane są do przesłania imiennej listy zawodników do dnia 30.09.2004r.
6.  W Pucharze Polski biorą udział zawodnicy zatwierdzeni przez WGiD PZHL.

§ 9

Ponadto obowiązują Postanowienia Wspólne dotyczące rozgrywek w hokeju na lodzie oraz Przepisy gry w hokeja na lodzie.

§ 10

1.  O wszystkich sprawach nie objętych niniejszym regulaminem decyduje WGiD PZHL.
2.  Instancją odwoławczą od orzeczeń  WGiD jest Komisja Odwoławcza PZHL.

TURNIEJ FINAŁOWY:
28-29.12.2005

PÓŁFINAŁY - 29.12

Dwory SA Unia Oświęcim - TKH TKE Toruń 2:2 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0) karne 0:2
Wojas Podhale Nowy Targ - GKS Stoczniowiec Gdańsk 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

FINAŁ - 30.12

18:00 Wojas Podhale Nowy Targ - TKH TKE Toruń 4:4 (0:1, 3:2, 1:1, 0:0) karne 3:4