Treść strony SEZON 2009/ 2010

Trzy próby, trzy celne strzały

Hokej na lodzie. Po raz pierwszy w tym sezonie na toruńskim lodowisku kibice oglądali rzuty karne

Dwa tygodnie czekali kibice TKH Nesty na zwycięstwo swojej drużyny na własnym lodowisku. W niedzielę torunianie pokonali JKH GKS Jastrzębie.

Początek meczu należał do gości, którzy w czwartej, szóstej i ósmej minucie poważnie zagrozili bramce bronionej przez Michała Plaskiewicza. Urbanowicz, Danieluk i w kolejnej akcji Lipina byli bliscy uzyskania prowadzenia, ale za każdym razem toruński bramkarz z tarapatów wychodził obronną ręką.

Mijały minuty, a na ławkę kar trafili kolejno Jacek Dzięgiel, Piotr Koseda i Przemysław Bomastek. Pod bramką TKH zrobiło się gorąco. Zamknięci we własnej tercji torunianie bronili się jak tylko mogli, jednak krótko przed wyjściem z ławki kar ostatniego zawodnika toruńskiego, Zdrahal wykorzystał podanie Dąbkowskiego i uzyskał prowadzenie dla zespołu z Jastrzębia.

Torunianie podrażnieni utratą gola zerwali się do ataków. 84 sekundy po utracie bramki gospodarze doprowadzili do remisu. Jermu Porthen, po precyzyjnym dograniu Piotra Kosedy, strzałem nad lodem pokonał Kamila Kosowskiego, bramkarza gości.

Początek drugiej tercji to przewaga jastrzębian i błędy w obronie zespołu toruńskiego. Ekipa prowadzona od niedawna przez Wojciecha Matczaka zagęściła środek lodowiska, skutecznie grała w obronie i częściej była w posiadaniu krążka. Strzały Radwana i najlepszego strzelca PLH - Zdenka - bronił jednak Plaskiewicz.

W 56 min. bramkę zdobył tymczasem kapitan TKH - Przemysław Bomastek. Arbiter główny Jacek Rokicki trafienia nie uznał, nie tłumacząc swojej decyzji.

Dogrywka nie przyniosła rezultatu, a rzuty karne znacznie lepiej wykonywali gospodarze. Trzy próby zakończyły się trzema bramkami.

TKH Nesta Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:1 po karnych (1:1, 0:0, 0:0; 0:0, k. 1:0)

• 0:1 P. Zdrahal - B. Dąbkowski (12.26, w przewadze), 1:1 J. Porthen - P. Koseda (13.50), 2:1 A. Koivisto (decydujący rzut karny).
  • Rzuty karne. TKH Toruń - JKH Jastrzębie 3:1. Jastrzębski (+), Koivisto (+), Dołęga (+) - Zdrahal (+), Lipina (-).
  • TKH Toruń: Plaskiewicz; Kubat - Cychowski, Burzil - Koseda (4), Talaga - Lidtke oraz Porębski; Chrzanowski - Kuchnicki - Minge, Bomastek (4) - Porthen - Dołęga, Koivisto - Dzięgiel (2) - Marmurowicz, Chrzanowski - Kuchnicki - Minge oraz Jastrzębski, Winiarski. Kary: 10 min.
  • JKH Jastrzębie: Kosowski; Wolf - Bryk (2), Piekarski - Dąbkowski, Górny - Pastryk, Lerch - Labryga; Lipina - Zdenek (2) - Zdrahal, Urbanowicz - Radwan - Danieluk (2), Kulas - Kiełbasa - Kąkol. Kary: 6 min.
  • Strzały: 30:51 (9:15, 7:22, 9:11, 4:2, 1:0).