Treść strony SEZON 2009/ 2010

TKH Nesta ogrywa na Tor-Torze Unię Oświęcim,

Hokeiści TKH Nesty wygrali drugi mecz z rzędu. Na własnym lodowisku pokonali Unię Oświęcim i awansowali na ósme miejsce w tabeli.

TKH Nesta - Unia 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Bramki: 1:0 Koivisto - Marmurowicz (11.), 2:0 Bomastek - Porthen (11.), 2:1 Klisiak - Wojtarowicz (25.), 2:2 Adamus - Bucek, Javin (29.), 3:2 Koivisto - Kubat (39.), 4:2 Cychowski - Dzięgiel (47.), 5:2 Buril - Dzięgiel, Marmurowicz (50.), 6:2 Jastrzębski - Plaskiewicz (57.), 6:3 Wojtarowicz - Klisiak (58.)TKH: Plaskiewicz - Talaga, Buril, Bomastek, Porthen, Dołęga - Cychowski, Kubat, Marmurowicz, Dzięgiel, Koivisto - Porębski, Pietras, Chrzanowski, Kuchnicki, Minge - Wiśniewski, Wieczorek, Jastrzębski, Winiarski, Chyliński

Obie drużyny nie mają już praktycznie szans na awans do czołowej szóstki. Torunianie mocno uderzyli w 11. minucie. Na ławce kar siedzieli wtedy dwaj oświęcimianie Martin Bucek i Mariusz Jakubik. Najpierw do bramki trafił Koivisto, a po zaledwie ośmiu sekundach podwyższył Przemysław Bomastek. Tak łatwo zdobyta przewaga najwyraźniej uśpiła czujność gospodarzy, choć jeszcze w tej samej tercji kolejne gole mogli strzelić Jarosław Dołęga, Jermo Porthen i Bartłomiej Talaga.

Torunianie jednak stracili skuteczność, a odzyskali ją goście. W połowie drugiej tercji był już remis. Najpierw Michała Plaskiewicza pokonał ponad 40-letni weteran Waldemar Klisiak, a po kilku minutach Mateusz Adamczyk. Unia wciąż atakowała i wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu. Na szczęście w kilku sytuacjach świetnie spisał się Plaskiewicz, a tuż przed przerwą oddech torunianom zapewnił Koivisto, który potężnie huknął pod poprzeczkę.

Po przerwie torunianie poszli za ciosem w trzeciej tercji. Blisko pokonania bramkarza Unii byli Bomastek i Porthen, ale udało się dopiero Rafałowi Cychowskiemu, gdy TKH grał w przewadze. Zwycięstwo miejscowych stało się pewne w 56. minucie, gdy szóstego gola zdobył Mariusz Jastrzębski, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Plaskiewic

W innych meczach: Naprzód Janów - GKS Tychy 2:7 (0:0, 0:1, 2:6), Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 6:3 (2:0, 3:2, 1:1), Stoczniowiec Gdańsk - Podhale Nowy Targ 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), JKH Jastrzębie - KH Sanok 9:2 (4:0, 3:1, 2:1)