Treść strony SEZON 2009/ 2010

Znów zdymisjonowali trenera

Hokej na lodzie. Trzecia z rzędu wygrana TKH. Awans do pierwszej szóstki nie został jednak osiągnięty

Dopiero ósmy kolejny ligowy mecz wyjazdowy okazał się szczęśliwy. Hokeiści TKH Nesty wygrali w Sanoku 2:1, a bramki dla toruńskiej drużyny zdobywali obcokrajowcy.

- Do dwunastej minuty mieliśmy spore kłopoty. Rywale grali aktywnie w naszej strefie, czego konsekwencją była stracona przez nas bramka - przyznał Tomasz Rutkowski, szkoleniowiec TKH Nesty.

83 sekundy

Kilka podań zawodników drugiej formacji Ciarko KH w tercji TKH Nesty zakończył celnym strzałem Czacho. Była wówczas 83. sekunda spotkania.

Pomimo fatalnego początku z biegiem czasu, jeszcze w pierwszej tercji, torunianie coraz bardziej przejmowali kontrolę nad wydarzeniami na lodzie.

- Trzymaliśmy pozycje i z minuty na minutę graliśmy lepiej - dodał Tomasz Rutkowski.

W połowie drugiej części gry, do kontrataku formacji Jacka Dzięgiela podłączył się Zoltan Kubat. Słowacki obrońca otrzymał podanie zza bramki i kilka razy dobijając swój strzał próbował zaskoczyć Jańca, bramkarza gospodarzy. Powodzenie przyniosła trzecia próba.

Jednym z zadań taktycznych toruńskiej drużyny, jak źle by to nie brzmiało, było oddawanie krążków rywalom. To gospodarze mieli nadawać ton grze i... popełniać błędy.

- Mieliśmy wymuszać straty sanoczan w strefie środkowej lodowiska. Mają w swoim składzie takich obrońców, którzy potrafią popełniać błędy - stwierdził trener gości.

Jedna z wpadek przydarzyła się sanoczanom w połowie trzeciej tercji i okazała się decydującą. Kontratak dwóch toruńskich napastników, przeciwko jednemu defensorowi gospodarzy, zakończył Arto Koivisto, wykorzystując podanie Arkadiusza Marmurowicza.

Skokan po Doboszu

Sztab szkoleniowy sanockiej drużyny w końcówce spotkania wycofał z lodu bramkarza. Gra w ofensywie jednak nie układała się po myśli trenera Jozefa Skokana, a wynik nie uległ zmianie.

Kolejna porażka Ciarko KH (czternasta w sezonie) przelała czarę goryczy. Po wtorkowym spotkaniu prezes klubu Piotr Krysiak zdymisjonował Jozefa Skokana z funkcji pierwszego trenera (jego miejsce zajmie prawdopodobnie inny Słowak Lubimir Rohacik).

Dodać należy, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, gdy porażka z toruńską ekipą skutkuje zwolnieniem szkoleniowca. Hokeiści TKH Nesty w poprzedniej kolejce „zwolnili” trenera Unii Oświęcim - Josefa Dobosza (30 października wygrali w Toruniu 6:3).

Dla toruńskich hokeistów wtorkowe zwycięstwo było trzecim z rzędu i pierwszym wyjazdowym w obecnym sezonie.

Ciarko KH Sanok - TKH Nesta Toruń 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

• 1:0 V. Czacho - M. Vozdecki, M. Ćwikła (1.23), 1:1 Z. Kubat (31.22), 1:2 A. Koivisto - A. Marmurowicz (50.06).
  • Ciarko KH Sanok: Janiec; Rąpała - Sekacz, Bigos - Cyganik, Demkowicz - R. Solon; Milan - Biały - Mermer, Vozdecki (2) - Ćwikła (2) - Czacho, Kostecki (2) - Połącarz - Strzyżowski, Poziomkowski - Hućko - R. Solon. Kary: 6 min.
  • TKH Nesta Toruń: Plaskiewicz; Burzil - Koseda (4), Kubat - Cychowski, Lidtke - Talaga (2); Bomastek (2) - Porthen (2) - Dołęga, Koivisto - Dzięgiel - Marmurowicz (2), Chyliński - Kuchnicki - Minge, Jastrzębski - Winiarski (4) - Wieczorek. Kary: 16 min.
  • Strzały: 19:25 (7:10, 10:7, 2:8). Widzów - 1000.

Kończą pierwszy etap

• Do zakończenia pierwszego etapu rozgrywek PLH pozostały dwie kolejki spotkań. Piątek (13 listopada). KH Sanok - Unia Oświęcim, TKH Toruń - Cracovia (godz. 18:30), JKH Jastrzębie - GKS Tychy, Zagłębie - Podhale Nowy Targ, Naprzód Janów - Stoczniowiec Gdańsk. Sobota (14 listopada). Oświęcim - Janów, Gdańsk - Sosnowiec, Nowy Targ - Jastrzębie, Tychy - Toruń (godz. 17), Kraków - Sanok.