Treść strony SEZON 2009/ 2010

Wciąż bez wygranej w Olivii

Hokej na lodzie. Trzy bramki w trzeciej tercji nie zagwarantowały torunianom zwycięstwa w Gdańsku

Gdański Stoczniowiec, grający bez swojego najlepszego strzelca, okazał się lepszy od TKH Nesty. Piąta z rzędu porażka torunian stała się więc faktem.

Nadszarpnięty staw skokowy Josefa Vitka, najlepszego strzelca Stoczniowca (21 bramek w 29 spotkaniach), nie przeszkodził gdańskiej drużynie w odniesieniu czwartego zwycięstwa nad TKH na własnym lodowisku. Kontuzjowanego Czecha w zdobywaniu bramek zastąpili jego koledzy.

Na ławce TKH Nesty znalazł się natomiast wychowanek gdańskiego klubu - Bartłomiej Stepokura, który jeszcze wczoraj nie mógłby zagrać w oficjalnym meczu. Toruńscy działacze dopełnili jednak formalności względem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i 25-letni bramkarz mógł pojechać z drużyną do Trójmiasta. Jak się okazało, dostał szansę gry w trzeciej tercji.

Wcześniej, na lodowisku hali Olivii, sporo się działo. Pierwsi bramkę stracili torunianie (do siatki TKH trafił Wróblewski), ale zryw w drugiej tercji pozwolił im na odrobienie strat i objęcie prowadzenia. Bramkarza gospodarzy dwa razy pokonał Przemysław Bomastek, a w połowie spotkania prowadzenie torunian podwyższył Arkadiusz Marmurowicz. To co gorsze, przyszło, niestety, niespełna dwie minuty później.

- Nie mamy tak doświadczonych graczy, którzy potrafiliby utrzymać dwubramkową przewagę do końca tercji - powiedział Tomasz Rutkowski, szkoleniowiec TKH Nesty.

Tymczasem ciężar zdobywania bramek wzięli na swoje barki liderzy gdańskiego zespołu. Po ośmiu minutach od ostatniego trafienia torunian i strzałach Jana Stebera, Romana Skutchana oraz Wojciecha Jankowskiego, Stoczniowiec ponownie prowadził.

W połowie i na zakończenie trzeciej tercji gospodarze zaaplikowali drugiemu z toruńskich bramkarzy dwie bramki i po raz czwarty w odstępie czterech miesięcy pokonali TKH Nestę na własnym lodowisku.

Dla naszych hokeistów porażka w Gdańsku była piątą z rzędu.

Wynik

Stoczniowiec Gdańsk - TKH Nesta Toruń 6:3 (1:0, 3:3, 2:0)

1:0 K. Wróblewski - W. Jankowski, M. Smeja (5.47), 1:1 P. Bomastek - J. Dołęga, V. Burzil (25.09, w podw. przew.), 1:2 P. Bomastek - J. Dołęga, J. Dzięgiel (26.39), 1:3 A. Marmurowicz - B. Bomba (29.09), 2:3 J. Steber - A. Chmielewski (31.27), 3:3 R. Skutchan - J. Rzeszutko, M. Furo (32.48, w przew.), 4:3 W. Jankowski - B. Wróbel (38.17), 5:3 T. Ziółkowski - W. Jankowski, P. Benasiewicz (51.19), 6:3 J. Steber - A. Chmielewski (57.07, w osłabieniu).