Treść strony SEZON 2009/ 2010

TKH Nesta Toruń słabszy od Unii Oświęcim

Było blisko, ale jeszcze nie tym razem. TKH Nesta przegrał wczoraj z Unią Oświęcim. Już po raz piąty na tym etapie rozgrywek.

TKH NESTA - UNIA 2:4 (1:0, 0:2 1:1)

BRAMKI: 1:0 Bomastek - Bomba, Dołęga (19.), 1:1 Jakubik (24.), 1:2 Wojtarowicz - Jakubik, Klisiak (36.), 2:2 Dołęga - Kubat, Bomba (47.), 2:3 Javin - Połącarz (55.), 2:4 Połącarz (59.)
TKH NESTA: Stepokura - Chrzanowski, Kubat, Bomastek, Bomba, Dołęga - Koseda, Buril, Kuchnicki, Winiarski, Marmurowicz - Talaga, Lidtke, Wieczorek, Chyliński, Minge - Pietras, Gimiński, Porębski, Jalinowski

Choć faworytem meczu byli goście, to od początku do ataku rzucili się gospodarze. W pierwszej tercji torunianie ostrzeliwali bramkę Unii, szczęścia próbowali Zoltan Kubat, Daniel Minge czy Bartłomiej Bomba. W przedostatniej minucie wreszcie do siatki trafił Przemysław Bomastek.

W drugiej tercji role się odwróciły i to lider grupy B przejął inicjatywę. Po kilkudziesięciu sekundach i błędzie toruńskiej defensywy wyrównał Mariusz Jakubik. Unia wciąż atakowała i w 36. minucie trafił Wojciech Wojtarowicz. Najskuteczniejszy napastnik gości wykorzystał liczebną przewagę na lodzie (kara Tomasza Chylińskiego).

W ostatniej tercji emocji nie brakowało. Najpierw wyrównał Jarosław Dołęga, ale potem po błędzie Stepokury oświęcimianie ponownie prowadzili. Torunianie atakowali do końca, wycofali bramkarza i grali w podwójnej przewadze, ale jedynym efektem był jedynie czwarty gol dla Unii.

W innych meczach: Gupa A: GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 3:4, Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 6:3, JKH Jastrzębie - Naprzód Janów 4:3, grupa B: KH Sanok - Stoczniowiec Gdańsk 2:3