Treść strony SEZON 2009/ 2010

KH Sanok lepszy od TKH Nesty Toruń

Torunianie do Sanoka pojechali w roli zespołu skazanego na porażkę. I niestety, nikogo nie rozczarowali

KH SANOK - TKH NESTA TORUŃ 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Cacho - Vozdecky, Valecko (3.), 2:0 Połącarz - Biały, Kostecki (14.), 3:0 Cychowski - Połącarz,(15.), 4:0 Valecko (48.)
TKH Nesta: Plaskiewicz - Chrzanowski, Kubat, Bomastek, Bomba, Dołęga - Lidtke, Buril, Kuchnicki, Minge, Marmurowicz - Talaga, Pietras, Winiarski, Chyliński, Wieczorek

Dla torunian kilka spotkań do końca rundy zasadniczej nie ma już żadnego sportowego znaczenia. Przynajmniej od kilku tygodni wiadomo, że podopieczni trenera Tomasza Rutkowskiego są skazani na walkę otrzymanie, formalnie stało się to pewne dokładnie tydzień temu.

TKH Nesta może za to zdecydować, kto oprócz Unii Oświęcim dostąpi zaszczytu gry w play off. Pod warunkiem, że torunianie byliby w stanie ograć Stoczniowca Gdańsk i KH Sanok, które ścigają się o ostatnie wolne miejsce (z lekką przewagą gdańszczan na razie).

Wczoraj jednak już po kwadransie hokeiści z Sanoka pozbawili naszą drużynę złudzeń. W trzeciej minucie błysnął zagraniczny zaciąg KH: Słowacy Tomas Valecko i Martin Vozdecky wystąpili w roli podających, a Michała Plaskiewicza pokonał Viliam Cacho. W 14. minucie na toruńską bramkę uderzał Marcin Biały, a dobił skutecznie Paweł Połącarz. Niemal dokładnie pół minuty później trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Rafał Cychowski, którego w grudniu odprawiono z kwitkiem w Toruniu.

Torunianie jakoś wyjątkowo nie mają szczęścia do meczów w Sanoku. Są w stanie strzelać bramki w Oświęcimiu czy Gdańsku, ale już po raz trzeci w tym sezonie na lodowisku KH nie udało im się trafić ani razu. Gospodarze wygrywając ten mecz zachowali jeszcze szanse na miejscie w ósemce.
W innych meczach: grupa A: JKH Jastrzębie - GKS Tychy 2:3 (1:1, 1:0, 0:2), Podhale Nowy Targ - Cracovia 3:5 (0:1, 2:1, 1:3), Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów zakończył się po zamknięciu