Treść strony SEZON 2009/ 2010

Strzelali dużo, ale przegrali

Hokej na lodzie. Młodzież TKH w Oświęcimiu zdobyła dwie bramki, ale na Unię okazało się to za mało

TKH Nesta gorszy od lidera grupy słabszej. Nasi hokeiści przegrali w Oświęcimiu z Unią 2:5, ale porażka ta nie miała wpływu na kolejność w tabeli PLH.

Faworytem niedzielnej potyczki bez wątpienia torunianie nie byli, ale przez większą część spotkania nie odstawali od gospodarzy - hokeistów Unii.

- Oddawaliśmy sporo celnych strzałów na bramkę rywala. To cieszy, gdyż nie zdarza się to w każdym meczu - przyznał Łukasz Kiedewicz, drugi szkoleniowiec TKH Nesty.

W pierwszej tercji okazało się jednak, że celniej krążki uderzali oświęcimianie, którzy po kwadransie gry i wykorzystaniu jednej podwójnej przewagi prowadzili już 2:0 (strzelcami Wojtarowicz i Kowalówka). Co gorsza, faule naszych hokeistów miały wpływ na powiększenie przewagi rywali.

Niemal przez pełne cztery pierwsze minuty drugiej tercji torunianie grali w podwójnym osłabieniu, gdyż na ławkę kar wędrowali kolejno Talaga, Minge i Burzil. Kilka sekund po zakończeniu kary drugiego z nich, po raz drugi tego wieczoru Bartosza Stepokurę, zastępującego między słupkami bramki TKH Michała Plaskiewicza, pokonał Wojtarowicz.

W tej części gry nasi hokeiści faulowali jeszcze trzy razy, ale między poszczególnymi karami na nich nakładanymi potrafili zdobyć bramkę.

- Krążek w tercji rywali wyłuskał Tomek Chyliński, a bramkę zdobył Michał Wieczorek. Aktywność i ambicja trzeciej formacji w tym spotkaniu godna jest pochwały - dodał Łukasz Kiedewicz.

Dobra dyspozycja graczy najmłodszej z formacji toruńskiego klubu wskrzesiła wiarę w odrobienie strat tuż na początku trzeciej tercji. Bramkarza Unii z najbliższej odległości pokonał bowiem 20-letni Piotr Winiarski.

Niestety, dwie minuty później optymizm gości przygasił Modrzejewski, a resztki wiary w osiągnięcie dobrego rezultatu rozwiał dwie minuty przed końcem spotkania Twardy. TKH Nesta przegrał więc w Oświęcimiu 2:5.

Przed wtorkową, ostatnią kolejką sezonu zasadniczego, miejsca poszczególnych drużyn zostały już ustalone. Torunianie zajmą dziesiątą lokatę i będą walczyć o utrzymanie w Polskiej Lidze Hokejowej.

Unia Oświęcim - TKH Nesta Toruń 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

• 1:0 W. Wojtarowicz - A. Kowalówka (12.43), 2:0 A. Kowalówka - W. Wojtarowicz, P. Gallo (14.41, w podwójnej przewadze), 3:0 W. Wojtarowicz - M. Szewczyk, W. Klisiak (24.31, w przewadze), 3:1 M. Wieczorek - T. Chyliński, Ł. Chrzanowski (32.26), 3:2 P. Winiarski (44.11), 4:2 M. Modrzejewski - M. Szewczyk (46.31), 5:2 R. Twardy - Ł. Sękowski, M. Adamus (57.56).
  • Unia Oświęcim: Stańczyk; Gallo - Kowalówka, Javin (2) - Cinalski, Połącarz (2) - Krzemień, Klisiak (2) - Jakubik - Wojtarowicz (2), Modrzejewski - Stachura (2) - Buczek, Szewczyk (2) - Adamus (4) - Sękowski oraz Twardy. Kary: 16 min.
  • TKH Toruń: Stepokura (2); Koseda - Kubat (2), Lidtke - Talaga (2), Burzil (2) - Chrzanowski; Bomastek - Bomba (4) - Dołęga, Minge (2) - Kuchnicki - Marmurowicz (2), Chyliński - Winiarski - Wieczorek. Kary: 18 min. (w tym 2 min. kary technicznej - nadmierna liczba graczy na lodzie).
  • Strzały. 31:24 (18:6, 7:11, 6:7). Widzów - 700 osób.
  • Ostatnie spotkanie sezonu regularnego Polskiej Ligi Hokejowej zawodnicy TKH Nesty rozegrają w najbliższy wtorek przed własną z KH Sanok (początek - godz. 18.30).