Treść strony SEZON 2009/ 2010

Ostatni mecz fazy zasadniczej taki, jak cały sezon

Hokej na lodzie. Marcin Biały i zawodnicy klubu z Sanoka zza południowej granicy pogrążyli TKH Nestę

Ostatni mecz rundy zasadniczej Polskiej Ligi Hokejowej nie odbiegał scenariuszem do wcześniejszych spotkań. TKH Nesta przegrał na własnym lodowisku z Ciarko KH Sanok 2:6.

Potyczka torunian z sanoczanami nie mogła zadowolić garstki kibiców, którzy odwiedzili wczoraj Tor-Tor. Gospodarze, nastawieni wybitnie defensywnie, rzadko skutecznie forsowali tercję rywali.

Jedną z dwóch bramek dla TKH Nesty, już po niespełna czterech minutach po rozpoczęcia spotkania, zdobył Bartłomiej Bomba, dobijając strzał Jarosława Dołęgi. Jeszcze w pierwszej tercji sanoczanie wyprowadzili jednak z błędu tych, którzy myśleli, iż torunianie przerwą passę kolejnych porażek. W niecałe dziesięć minut zdobyli trzy bramki, a w drugiej odsłonie powiększyli przewagę.

Doskonale radzili sobie Czech Vozdecki, Słowacy Czacho i Valeczko oraz młody polski napastnik Marcin Biały, którzy raz po raz rozbijali obronę gospodarzy.

Torunianie wygrać tego spotkania nie mogli, razili bowiem nieskutecznością. Nie wykorzystali okazji do zmniejszenia straty nawet wtedy, gdy przez równe dwie minuty występowali na lodzie z przewagą dwóch zawodników. Walczyli jednak do ostatniej syreny, dzięki czemu, dwie sekundy przed końcem potyczki, drugą bramkę dla TKH zdobył Łukasz Chrzanowski.

Pierwsze mecze fazy play out torunianie rozegrają na własnym lodowisku w najbliższy weekend, 13 i 14 lutego. Rywala, w drodze losowania, poznają dziś o godz. 12.

TKH Nesta Toruń - Ciarko KH Sanok 2:6 (1:3, 0:2, 1:1). 1:0 B. Bomba - J. Dołęga, B. Talaga (3.52), 1:1 T. Valeczko - B. Rąpała, M. Vozdecki (7.38, w przewadze), 1:2 B. Rąpała - V. Czacho, M. Vozdecki (10.10), 1:3 M. Biały - P. Połącarz (16.48), 1:4 M. Biały - S. Owczarek, R. Kostecki (22.32), 1:5 V. Czacho - T. Valeczko, M. Vozdecki (29.49), 1:6 P. Połącarz - R. Kostecki (42.09), 2:6 Ł. Chrzanowski - P. Winiarski, T. Chyliński (58.58, w przewadze).

TKH: Plaskiewicz (od 29.49 Stepokura); Koseda - Kubat, Lidtke - Talaga, Burzil - Chrzanowski; Bomastek - Bomba - Dołęga, Minge - Kuchnicki - Marmurowicz, Chyliński - Winiarski - Wieczorek.

KH: Rocki; Rąpała - Valeczko, Bigos - Kaljuste, Cychowski - Owczarek oraz R. Solon; Czacho - Milan - Vozdecky, Poziomkowski - Ćwikła - Leśnicki, R. Kostecki - Połącarz - Biały.