Treść strony SEZON 2009/ 2010

Koniec męczarni TKH Toruń. Teraz mecze o stawkę

Na zakończenie rundy zasadniczej Polskiej Ligi Hokejowej torunianie zostali znokautowani na Tor-Torze przez KH Sanok. W środę TKH Nesta pozna swojego rywala w play off.

TKH NESTA - KH SANOK 2:6

BRAMKI: 1:0 Bomba - Dołęga, Talaga (4.) 1:2 Valecko - Rąpała, Vozdecky (8.), 1:2 Rąpała - Cacho, Vozdecky (11.), 1:3 Biały - Połącarz (17.), 1:4 Biały - Owczarek, Kostecki (23.), 1:5 Cacho (30.), 1:6 Połącarz - Kostecki (43.), 2:6 Chrzanowski - Dołęga (60.)
TKH NESTA: Plaskiewicz (30. Stepokura) - Kubat, Koseda, Dołęga, Bomba, Bomastek - Talaga, Lidtke, Minge, Kuchnicki, Marmurowicz - Buril, Chrzanowski, Chyliński, Winiarski, Wieczorek - Pietras, Porębski

Torunianie nie wykorzystali szansy, żeby poprawić sobie nastroje przed walką o utrzymanie w ekstraklasie. W pojedynku z KH Sanok nie mieli nic do powiedzenia i przegrali 15 z ostatnich 16 ligowych spotkań.
Zaczęło się nawet optymistycznie. Po kilku niecelnych uderzeniach z obu stron w 4. minucie zamieszanie pod bramką KH Sanok wykorzystał najskuteczniejszy ostatnio toruński napastnik Bartłomiej Bomba. Gospodarze potem zmarnowali kilka kolejnych okazji, za to goście byli znacznie skuteczniejszy. Najpierw z niebieskiej linii wyrównał Tomas Valecko, a kolejne bramki jeszcze przed przerwą dołożyli Bogusław Rąpała i Marcin Biały.

W dwóch kolejnych tercjach na lodzie już niewiele się działo. Torunianie od czasu do czasu zrywali się do ataku, ale nie potrafili pokonać bramkarza KH Sanok Wojciecha Rockiego. Nawet, gdy w trzeciej tercji ponad minutę grali z przewagą dwóch hokeistów. Dopiero na dwie sekundy przed końcem krążek do siatki wpakował Łukasz Chrzanowski.

W środę toruńscy hokeiści poznają swojego rywala w play off. Dokładnie w południe w siedzibie PZHL rozpocznie się bowiem losowanie pierwszej rundy. Torunianie wspólnie z KH Sanok zostali najwyżej rozstawieni w grupie B i los przydzieli im Mazowsze Legię Warszawa (4. zespół I ligi) lub UKS Sielec (5.). Rywalizacja do trzech zwycięstw rozpocznie się już w najbliższą sobotę. W przypadku awansu TKH Nesta w drugiej rundzie zmierzy się prawdopodobnie z KTH Krynica i będzie to walka o utrzymanie w PLH.

W innych meczach: grupa A: Cracovia - Podhale Nowy Targ 4:3 (1:2, 2:0, 0:1, d. 1:0), GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 6:1 (0:0, 5:1, 1:0), Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 4:7 (1:3, 1:2, 2:2).