Treść strony sierpień_2009

Porażka w Sanoku

Niestety, nie udał się występ w pierwszej rundzie tegorocznego Pucharu Polski. Hokeiści TKH Nesta ulegli w Sanoku 2:3.

Gospodarze wystąpili w składzie z trzema Rosjanami, choć jeszcze rano nie było pewne, czy ci zawodnicy zostaną uprawnieni do gry w rozgrywkach.

Wróćmy jednak do meczu. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 5 minucie otworzyli wynik. Bramkę zdobył Tomasz Demkowicz. torunianie wyrównali cztery minuty później dzięki celnemu trafieniu Zoltana Kubata który wykończył akcję Jacka Dzięgiela i Rafała Cychowskiego. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem remisowym.

W drugiej tercji sanoczanie odskoczyli na dwie bramki dzięki trafieniom M. Mermera i B. Gawliny. Torunianie zdobyli kontaktowego gola dopiero w połowie trzej odsłony, kiedy do bramki rockiego trafił Mariusz Jastrzębski. Nasi hokeiści próbowali doprowadzić do remisu lecz niestety nie udało się tego dokonać.

W ten sposób kończy się toruńska przygoda z rozgrywkami pucharowymi. Kończy się w ten sposób dobra pucharowa passa, bo od conajmniej 4 torunianie brali udział w turniejach finałowych tych rozgrywek.

Ciarko KH - TKH Nesta Toruń 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

1:0 Tomasz Demkowicz (4:36)
1:1 Zoltan Kubat - Rafał Cychowski - Jacek Dzięgiel PP2 (8:37)
2:1 Maciej Mermer - Tomasz Demkowicz (29:17)
3:1 Bartłomiej Gawlina - Rafał Solon - Jarosław Grzesik (37:49)
3:2 Mariusz Jastrzębski - Jarosław Dołęga PP (48:09)