Treść strony wrzesień_2009

ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ !!!

Od wygranej rozpoczęli finał hokeiści TKH Nesta Toruń, którzy pokonali w derbach północy gdański Stoczniowiec 3:2.

Mecz otworzył koncert rockowej grupy LITTLE WING sponsorowany przez toruński klub muzyczny LIZZARD KING.

Jak zwykle spotkaniu towarzyszyły ogromne emocje od pierwszego wznowienia aż do końcowej syreny. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy już w czwartej minucie otworzyli wynik. Pierwszą bramkę zdobył Tomasz Ziółkowski. Torunianie odpowiedzieli w połowie ósmej minuty, kiedy to Arkadiusz Marmurowicz po podaniu Jacka Dzięgiela. Niecałe cztery minuty później nasza drużyna wyszła na prowadzenie dzięki trafieniu Łukasza Chrzanowskiego, który skutecznie wykorzystał akcję Bartłomieja Talagi i Bartłomieja Bomby.

W trzeciej minucie drugiej tercji znów Talaga skutecznie podawał. Tym razem wystawił krążek Michałowi Wieczorkowi i na tablicy było już 3:1 dla gospodarzy. Na odpowiedź gdańszczan nie trzeba było długo czekać. Zbliżała się połowa tercji, gdy po błędzie toruńskiej obrony Roman Skutchan mierzonym strzałem pod poprzeczkę zaskoczył Michała Plaskiewicza. Na tym skończyło się strzelanie na TOR-TORze, choć gdańszczanie trafili w jeszcze raz do toruńskiej siatki. Sędzia główny nie uznał jednak bramki dopatrując się zagrania nogą.

Nie zabrakło jednak emocji. Do samego końca "Stocznia" dążyła do remisu a torunianie czekali na kontry. Żadnej z drużyn nie udało się jednak pokonać bramkarza przeciwnej drużyny. W końcówce meczu trener gdańszczan ściągnął z bramki Odrobnego, lecz i to nie pomogło im w zdobyciu wyrównującego gola.

Pełen dramaturgii mecz mógł się podobać toruńskim fanom, którzy żywiołowo dopingowali swoją ukochaną drużynę. Torunianie udanie rozpoczynają sezon i oby dobra passa trwała jak najdłużej.

TKH Nesta Toruń - Energa Stoczniowiec Gdańsk 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

0:1 (03:10) T. Ziółkowski - A. Chmielewski
1:1 (07:35) A. Marmurowicz - J. Dzięgiel PP
2:1 (11:02) Ł. Chrzanowski - B. Talaga, B. Bomba
3:1 (22:52) M. Wieczorek - B. Talaga

3:2 (29:10) R. Skutchan