Treść strony wrzesień_2009

TKH Nesta - Pol-Aqua Zagłębie 3:4

Po emocjonującym meczu na styku hokeiści TKH Nesta Toruń ulegli faworyzowanemu Pol-Aqua Zagłębiu Sosnowiec.

Zapewne niewielu kibiców spodziewało się, że w niedzielę na Tor-Torze będzie można zobaczyć tak emocjonujące i ciekawe spotkanie. Na papierze Zagłębie przewyższa nas o głowę, na lodzie nie było tego widać.

Podobnie jak to było w piątek na Śląsku pierwszą bramkę zdobyli torunianie. Nastąpiło to już w czwartej minucie meczu, kiedy koronkową akcję drugiej formacji skutecznie wykończył Jacek Dzięgiel. Odpowiedź sosnowiczan nastąpiła dokładnie w dziewiątej minucie spotkania, kiedy to Michała Plaskiewicza pokonał Oktawiusz Marcińczak. Pierwsza tercja zakończyła się remisem. Przy okazji trzeba odnotować sytuację, w której środkowy pierwszej formacji TKH Nesta, Mariusz Kuchnicki po ataku zawodnika gości doznał urazu klatki piersiowej. Zawodnik jeszcze w czasie trwania pierwszej tercji opuścił lodowisko i został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia rutynowych badań medycznych. Istniało nawet podejrzenie uszkodzenia żeber, ale na szczęście diagnoza lekarska wykluczyła poważną kontuzję.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataków gości. Na zegarze dobiegała druga minuta tej części meczu, kiedy czas zatrzymał celny strzał Kamila Duszaka. Po objęciu prowadzenia przez drużynę gości nasi zawodnicy ruszyli do ataku. Wyrównać udało się w 36 minucie. Swoją pierwszą w karierze ekstraligową bramkę zdobył tegoroczny debiutant, toruński wychowanek Piotr Winiarski. Riposta ze strony gości była natychmiastowa. Nieco ponad minutę po trafieniu "Winiary" do toruńskiej bramki trafił Vladimir Luka. Tak więc, po 40 minutach 2:3 dla Zagłębia.

Trzecia odsłona spotkania to już wyraźna przewaga torunian, którzy z ambicją dążyli do wyrównania. Udało się to dzięki pięknemu trafieniu "z niebieskiej" Piotra Kosedy. Swoją drogą, była to pierwsza od dłuższego czasu ligowa bramka tego zawodnika. Oby więcej takich goli w jego wykonaniu. Bronić korzystnego wyniku udawało się nam do 56 minuty. Po błędzie obrony w akcji sam na sam drugą bramkę w meczu zanotował Luka. Mimo ofiarnej gry do samego końca i manewru trenera ze zdjęciem bramkarza w końcówce spotkania nie udało się doprowadzić do wyrównania. Najlepszej okazji ku temu, w samej końcówce meczu, nie wykorzystał Arek Marmurowicz, który w
dwójkowej kontrze dostał "patelnię" przed bramkę Tomasza Rajskiego. Z
abrakło może zimnej krwi, może przeszkodził nieco sosnowiecki obrońca. Szkoda! Tym razem się nie udało.

Mimo porażki cała toruńska ekipa zasłużyła na słowa uznania, przede wszystkim za ogromną wolę walki i ambitną grę do samego końca. Tylko indywidualne błędy zaważyły na niekorzystnym rozstrzygnięciu. W ciekawością oczekujemy następnych pojedynków i liczymy na podtrzymanie dobrego morale drużyny.

Przy okazji meczu warto nadmienić o akcji Klubu Kibica, który przygotował specjalną oprawę z okazji 85-lecia toruńskiego hokeja na lodzie. efektowna "sektorówka" zrobiona własnoręcznie przez fanów TKH Nesta zrobiła duże wrażenie na kibicach zgromadzonych na trybunach. Miejmy nadzieję, że podobne akcje będzie można zobaczyć podczas kolejnych meczów na Tor-Torze.

TKH Nesta Toruń - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Kary

10:24 (w tym 10 min. za niesportowe zachowanie dla T. da Costy)

Strzały na bramkę

36:36

Składy drużyn

TKH Nesta: M. Plaskiewicz (59:49), N. Karamuz - P. Koseda, V. Buril - P. Bomastek (2),
M. Kuchnicki, J. Dołęga; R. Cychowski, Z. Kubat (2) - M. Jastrzębski, J. Dzięgiel (4),
A. Marmurowicz; B. Talaga, M. Lidtke - B. Bomba, T. Chrzanowski (2), D. Minge; M. Porębski - M. Wieczorek, P. Winiarski, T. Chyliński.

Pol-Aqua Zagłębie: T. Rajski (60:00), T, Dzwonek - A. Banaszczak, D. Galvas - V. Luka, T. Da
Costa (4+10), T. Bernat; O. Marcińczak, J. Gabryś, M. Jaros, P. Sarnik, M. Opatovsky, K. Duszak (2),
Ł. Podsiadło - Z. Podlipni (2), T. Koszarek (2), J. Różański; Ł. Szczepański, P. Rarok - M. Jakubik,