Treść strony wrzesień_2009

Dwie weekendowe porażki

Nie udały się drużynie TKH Nesta Toruń mecze w Jastrzębiu i Oświęcimiu. Nasi hokeiści doznali dwóch porażek.

W piątek torunianie toczyli zaciekły pojedynek z liderem tabeli aż do 50 minuty spotkania. Mecz rozpoczął się od wyniku 2:0 dla gospodarzy w pierwszej tercji. W drugiej odsłonie torunianie zagrali już o wiele lepiej w obronie a dodatkowo, w samej końcówce tej odsłony strzelili kontaktowego gola. Strzelcem został Piotr Koseda, który zdobył w ten sposób swoją drugą bramkę w tym sezonie w drugim meczu z rzędu.

Ne tym jednak skończyło się strzelanie po stronie gości a do głosu doszli gospodarze, którzy w ostatniej tercji trzykrotnie pokonali Michała Plaskiewicza. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla niepokonanych do tej pory jastrzębian

JKH GKS Jastrzębie - TKH Toruń 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Piekarski, Dąbkowski, Urbanowicz, Kowalówka, Danieluk - Górny, Labryga,
Kiełbasa, Radwan, Kąkol - Pastryk, Kulas.

TKH Toruń:
M. Plaskiewicz (N. Karamuz - nie wystąpił) - P. Koseda, V. Buril - P. Bomastek,
Ł. Chrzanowski, J. Dołęga; R. Cychowski, Z. Kubat - M. Jastrzębski, J. Dzięgiel,
A. Marmurowicz; B. Talaga, M. Lidtke - B. Bomba, M. Kuchnicki, D. Minge, M. Porębski -
T. Chyliński, P. Winiarski, M. Wieczorek.
Trenerzy: T. Rutkowski, Ł. Kiedewicz

JKH - 10, TKH - 28 minut (w tym po 10 minut dla Bartłomieja Bomby i Rafał Cychowskiego).

Sędziowali: Grzegorz Porzycki (sędzia główny) oraz Jacek Bernacki, Artur Chyliński (liniowi).

Po wysokiej porażce w Jastrzębiu zdroju liczono, że toruńscy hokeiści powalczą w Oświęcimiu.

Unici, dla których była to ostania szansa włączenia się do walki o pierwszą szóstkę rozpoczęli mecz bardzo skutecznie, wykorzystując przewagi. Już w trzeciej minucie zdobyli dwie bramki a trzecią dołożyli w dziewiątej za sprawą celnych trafień kolejno: Badzo, Wojtarowicza i Klisiaka. Ten ostatni dołożył swoją drugą bramkę na 4:0 w 36 minucie spotkania. Tym samym losy meczu były właściwie przesądzone. Na domiar złego w samej końcówce drugiej odsłony piątą bramkę dołożył jeszcze Modrzejewski.

Na trzecia tercję w toruńskiej bramce stanął młodziutki Norbert Karamuz zastępując Michała Plaskiewicza. Niestety i on nie ustrzegł się straty bramki. W tej tercji dwie bramki dla Unii zdobyli: ponownie Wojtarowicz oraz Tabacek. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył wczoraj Vladimir Buril po podaniu Jarosława Dołęgi.

Aksam Unia Oświęcim – TKH Nesta Toruń 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)

TKH: M. Plaskiewicz
(od 40:01 N. Karamuz) – P. Koseda (2), V. Buril (4) - P. Bomastek (14), M. Kuchnicki
(2), J. Dołęga (2); R. Cychowski, Z. Kubat - M. Jastrzębski(2), J. Dzięgiel,
A. Marmurowicz; B. Talaga (2), M. Lidtke - B. Bomba, Ł. Chrzanowski, D. Minge oraz T. Chyliński, P. Winiarski.

Kary: 16:28 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla P. Bomastka)

Sędziowali: Pachucki – Klich, Wieruszewski

Widzów: 1200

Już jutro kolejny wyjazdowy mecz torunian, którzy tym razem zmierzą się w Nowym Targu z drużyną Wojasa Podhale. Początek meczu o godz. 18:00.