Treść strony styczeń_2010

Stoczniowiec - TKH Nesta 6:3

Kiedy w 29 minucie po strzale Arka Marmurowicza torunianie prowadzili już dwoma bramkami wydawało się, że nasza drużyna jest w stanie wywieźć z Gdańska zwycięstwo. Gospodarze odpowiedzieli jednak ze zdwojoną siłą.

Zaczęło się nie po myśli torunian, którzy w 6 minucie stracili pierwszą bramkę. Po objęciu prowadzenia przez gospodarzy widzowie nie zobaczyli już więcej celnych strzałów w tej części meczu.

Ostre strzelanie zaczęło się dopiero w drugiej tercji. Tym razem rozpoczęli goście. W szóstej minucie tej części podczas gry w podwójnej przewadze potężnym strzałem Odrobnego pokonał Przemysław Bomastek. Po minucie, ponownie za sprawą kapitana TKH Nesta, torunianie wyszli na prowadzenie, które niedługo potem podwyższył Arkadiusz Marmurowicz. Tak więc torunianie w przeciągu czterech minut zaaplikowali gospodarzom trzy bramki.

Myli się jednak ten, kto myśli, że "Stoczniowcy" załamią się po takiej serii torunian. Ruszyli do odrabiania strat i zrobili to tak skutecznie, że nie dość że wyrównali to jeszcze wyszli na jednobramkowe prowadzenie.

Na trzecią tercję w bramce torunian stanął wychowanek gdańskiego Klubu - Bartosz Stepokura. Niestety, tego wieczora nie zaliczy do najbardziej udanych. W bardzo emocjonującej trzeciej tercji dwa razy musiał wyjmować krążek z siatki. Jego koledzy, nie zdołali już odpowiedzieć ani jedną bramką, tak więc mecz zakończył się rezultatem 6:3 dla gdańszczan.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - TKH Nesta Toruń 6:3 (1:0, 3:3, 2:0)