Treść strony styczeń_2010

TKH Nesta - Ciarko KH 1:2k

Dwie pierwsze, bezbramkowe tercje nie przyniosły zbyt wiele emocji toruńskiej publiczności, która bramki zobaczyła dopiero w ostatniej odsłonie.

Do meczu sanoczanie podchodzili z mocną wolą zwycięstwa. Wszak zależało im na punktach potrzebnych do awansu do play-off. Torunianie chcieli w końcu przełamać bessę.

Pierwsze dwie tercje to "popis" z jednej strony nieskuteczności napastników obu drużyn a z drugiej dobrej dyspozycji bramkarzy Wojciecha Rockiego (Ciarko KH) i Michała Plaskiewicza. Tak czy inaczej po dwóch tercjach widniał wynik 0:0

Prawdziwe emocje zaczęły się w ostatniej części meczu a gra nabrała tempa gdy do bramki torunian trafił Viliam Cacho. Wtedy gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Udało im się to już po 6 minutach. Składną akcję torunian zakończył najskuteczniejszy napastnik naszej drużyny Jacek Dzięgiel. Mimo wielu prób ze strony naszych zawodników wynik do 60 minuty nie uległ już zmianie. Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia a więc o końcowym rezultacie miały decydować rzuty karne.

W nich publiczność zgromadzona na widowni była świadkiem ogromnych emocji. Aby wyłonić zwycięzcę meczu potrzebnych było aż 7 serii. Decydujący cios oddał w końcu Tomas Valecko i cały mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla sanoczan.

TKH Nesta Toruń - Ciarko KH Sanok 1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - k 0:1)

0:1 (43:03) Cacho -Milan PP
1:1 (49:35) Dzięgiel - Bomastek, Dołęga
1:2 (65:00) Valecko PS