Treść strony styczeń_2010

TKH Nesta Toruń - KTH Krynica 3:1

Po wygranej z KTH Krynica najmniej zadowolony był z pewnością Jacek Dzięgiel. Kontuzja odniesiona podczas wczorajszego meczu najprawdopodobniej wyłączy go z gry na kilka tygodni.

Cały mecz nie stał na zbyt wielkim poziomie. Musiało minąć pierwszych 20 minut zanim hokeiści na dobre się rozkręcili. W pierwszej tercji nie padła żadna bramka a i samych akcji podbramkowych było niewiele. Zaznaczyć jednak należy, że to gospodarze przeważali na lodzie.

Na pierwsze trafienie widzowie musieli poczekać do 32 minuty, kiedy bardzo ładną akcję przeprowadzili Arkadiusz Marmurowicz i Bartłomiej Bomba. W szybkim kontrataku, po strzale z lewego skrzydła tego pierwszego, Bomba dołożył tylko klapkę w odpowiednim momencie i pokonał tym samym bramkarza gości. Na tym skończyły się popisy strzeleckie w tej części meczu, choć torunianie mieli jeszcze wiele okazji do podwyższenia rezultatu.

Druga tercja rozpoczęła się od ataków gości, którzy dążyli do wyrównania. Udało im się to po sześciu minutach gry w trzeciej tercji. Remis na tablicy świetlnej widniał niecałe dziesięć minut. Podrażnieni utratą gola torunianie ruszyli do ataku. Prowadzenie objęli w 54 minucie. Znów podawał Marmurowicz a strzelcem bramki został Vladimir Buril. Niemal pięć minut później było już 3:1 a to za sprawą pięknej akcji gospodarzy i trafienia Jarosława Dołęgi.

Tym zwycięstwem torunianie przypieczętowali bonus w razie ewentualnego pojedynku obu tych drużyn w fazie play-off.

Radość z odniesionego zwycięstwa mąci jednak kolejna kontuzja w drużynie. Tym razem w starciu z przeciwnikiem urazu barku doznał Jacek Dzięgiel, dotąd najskuteczniejszy zawodnik drużyny. Pierwsza diagnoza lekarska wskazuje na uszkodzenie więzozrostu barkowo-obojczykowego prawego. Niestety drużyna i kibice muszą się liczyć z 3-4 tygodniami absencji popularnego "Bidy".

TKH Nesta Toruń - KTH Krynica 3:1(0:0,1:0,2:1)

1:0 (31:39) B. Bomba - A. Marmurowicz
1:1 (45:26) K. Horny - M. Rajski, M. Dubel
2:1 (53:11) V. Buril - A. Marmurowicz, M. Lidtke
3:1 (57:53) J. Dołęga - B. Bomba, P. Bomastek PP

Strzały na bramkę: 44:35

Kary: 14:14

TKH Nesta: Plaskiewicz - Chrzanowski, Kubat, Bomastek, Dzięgiel, Dołęga;