Treść strony styczeń_2010

3 bramki ustawiły mecz

Torunianie ulegli Stoczniowcowi Gdańsk w kolejnych w tym sezonie Derbach Pomorza 2:5. O rezultacie rozstrzygnęła pierwsza tercja. To w niej gdańszczanie zdobyli trzy bramki w przeciągu trzech minut. Potem gra się wyrównała.

Wszystko zaczęło się od czwartej minuty meczu, kiedy sygnał do ataku gościom dał Marek Wróbel. Co prawda jego akcja była nieskuteczna ale już minutę później druga próba przyniosła skutek i Michała Plaskiewicza pokonał Wojciech Jankowski. Nie minęło kolejnych 60 sekund a po strzale Arona Chmielewskiego było już 2:0. Trener torunian, Tomasz Rutkowski zareagował natychmiast i wziął regulaminową przerwę. Na niewiele się to zdało bo już po minucie padła kolejna bramka dla gości i stało się jasne, że tego wieczoru będzie bardzo trudno o korzystny wynik.

Dalsza część tej tercji i druga odsłona to już spokojne kontrolowanie sytuacji przez przyjezdnych. Gospodarze z trudem konstruowali akcje ofensywne a nieliczne strzały wychwytywał dobrze dysponowany Przemysław Odrobny. Fragmenty bezbarwnej gry z obu stron przerwał w końcu w 34 minucie meczu Chmielewski zdobywając swoją drugą bramkę tego wieczoru. Przewaga gdańszczan była widoczna aż nadto i goście nadal śmiało poczynali sobie na toruńskim lodowisku.

Trzecia odsłona w końcu przyniosła gole torunianom. Już na samym początku 3 tercji Odrobnego pokonał Bartłomiej Bomba, którego bardzo dobrze "obsłużył" Przemysław Bomastek. Jednak goście nie mieli zamiaru odpuszczać. Dziesięć minut później zdobyli 5 bramkę, czym rozwiali wszelkie wątpliwości. Po tym oddali już nieco inicjatywę gospodarzom, którzy wykorzystali to trzy minuty później. Bramkę dla torunian w podbramkowym zamieszaniu zdobył Bomastek. Na tym jednak skończyły się strzeleckie popisy z obu stron i mecz zakończył się wynikiem 2:5 dla gości, którzy tym samym bardzo zbliżyli się do awansu do fazy play-off.

TKH Nesta Toruń - Stoczniowiec Gdańsk 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)

0:1 (04:11) W. Jankowski - M. Furo
0:2 (05:08) A. Chmielewski - M. Wróbel, M. Rompkowski
0:3 (06:03) J. Rzeszutko - J. Steber, R. Skutchan
0:4 (34:37) A. Chmielewski - M. Rompkowski
1:4 (40:25) B. Bomba - P. Bomastek, Z. Kubat
1:5 (50:09) M. Wróbel - A. Chmielewski PP
2:5 (52:59) P. Bomastek - B. Bomba - J. Dołęga PP