Treść strony luty_2010

TKH Nesta - Ciarko KH 2:6

Hokeiści TKH Nesta Toruń ulegli 2:6 drużynie Ciarko KH Sanok. W ten sposób zakończyli rywalizację w rundzie zasadniczej. Torunianie zdobyli wczoraj pierwszą i ostatnią bramkę meczu. W międzyczasie na tafli przeważali jednak goście i to oni pewnie wygrali.

Zaczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy już pod koniec 4 minuty spotkania otworzyli wynik. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej poradził sobie Bartłomiej Bomba wpisując się na listę strzelców. Od tego momentu inicjatywę przejęli goście i bardzo szybko doprowadzili do remisu. Potem było już tylko gorzej. Sanoczanie raz za razem atakowali bramkę torunian co przyniosło im w tej tercji jeszcze dwie bramki.

Druga tercja to także przewaga gości, którzy w ciągu 10 minut zdobyli dwa kolejne trafienia. Na utratę piątej bramki trener Tomasz Rutkowski zareagował zmianą bramkarza. Michała Plaskiewicza zmienił między słupkami Bartosz Stepokura. Od tego momentu tempo gry spadło ale nadal gra toczyła się pod dyktando gości.

Ostatnia odsłona znów rozpoczęła się od szybkiej bramki sanoczan. W połowie tercji torunianie mieli doskonałą okazję na zdobycie bramki grając 2 minuty w podwójnym osłabieniu. Niestety potężne strzały obrońców TKH nie znalazły drogi do bramki strzeżonej przez Wojciecha Rockiego. Torunianie osłodzili sobie nieco gorycz porażki na dwie sekundy przed końcem meczu kiedy do siatki gości trafił Łukasz Chrzanowski.

Wczorajszy mecz nie miał już znaczenia w podziale miejsc w tabeli przed fazą play-off. Torunianie w pierwszej rundzie trafią na UKS Sielec Sosnowiec lub Legię Warszawa. Rywala poznamy dziś podczas losowania, które odbędzie się w siedzibie PZHL.

TKH Nesta Toruń – Ciarko KH Sanok 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)

1:0 (03:52) B. Bomba – J. Dołęga – B. Talaga
1:1 (07:38) Valecko – Rąpała – Vozdecky PP
1:2 (10:10) Rąpała – Cacho - Vozdecky
1:3 (16:48) Biały – Połącarz
1:4 (22:52) Biały – Owczarek – Kostecki
1:5 (29:48) Cacho – Milan
1:6 (42:09) Połącarz – Kostecki