Treść strony luty_2010

Dwa pewne zwycięstwa

Niespodzianki nie było. 7:1 w sobotę i 12:1 w niedzielę - oto wyniki dwóch pierwszych pojedynków fazy play-off w wykonaniu drużyny TKH Nesta Toruń.

Rezerwy Zagłębia Sosnowiec mimo ambitnej postawy nie były w stanie przeciwstawić się ekstraligowcom z Torunia. Różnica poziomów momentami była aż nadto widoczna. W obu spotkaniach Torunianie zdecydowanie przeważali co udokumentowali wysokimi zwycięstwami.

W pierwszym meczu torunianie objęli prowadzenie już w drugiej minucie, dzięki trafieniu Daniela Minge. Szybko zdobyta bramka jakby zadowoliła gospodarzy. Co prawda próbowali oni sforsować obronę gości, ale długo nie mogli tego uczynić. Dopiero na ułamek sekundy przed syreną kończącą pierwszą tercję Przemysław Bomastek "zapalił" lampkę nad bramką sosnowiczan.

Nie minęła minuta drugiej części meczu kiedy na listę strzelców zapisał się ponownie kapitan torunian. Potem dołączyli do niego: Piotr Koseda i Michał Wieczorek. W tym momencie na tablicy widniał już wynik 5:0. Ambitni sosnowiczanie czekali tylko na potknięcia gospodarzy. Doczekali się w 36 minucie, kiedy to z indywidualną kontrą na bramkę Michała Plaskiewicza popędził Łukasz Kisiel i mierzonym strzałem pod poprzeczkę zdobył jedynego gola dla swojej drużyny.

Torunianie nie tracili jednak animuszu i jeszcze dwukrotnie w trzeciej tercji pokonali golkipera gości. Najpierw drugą bramkę tego wieczora zdobył Wieczorek a na niespełna cztery minuty przed końcem tej samej sztuki dokonał Minge ustalając wynik meczu na 7:1.

TKH Nesta Toruń – UKS Sielec Sosnowiec 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Gawęcki – Rusiecki

Sędziowie: Zarodkiewicz - Byczkowski, Jędrzejczyk.

W niedzielnym meczu gospodarze objęli prowadzenie już po pierwszej akcji. Strzał Piotra Kosedy skutecznie dobił Jarosław Dołęga. Niedługo potem drugą bramkę dla torunian zdobył Michał Wieczorek i wiadomym stało się, że to spotkanie będzie miało podobny przebieg jak dzień wcześniej. Torunianie dzięki dwóm trafieniom Bartłomieja Bomby po dwudziestu minutach gry prowadzili już 4:0.

W drugiej tercji dołożyli jeszcze 5 bramek, z czego 3 były dziełem Arkadiusza Marmurowicza. Dwie pozostałe zdobyli Daniel Minge i Zoltan Kubat. W międzyczasie, kiedy torunianie zdobyli ósmą bramkę, trener Tomasz Rutkowski dokonał zmiany bramkarza. Nie minęło pół minuty od tego jak wszedł Bartosz Stepokura, a torunianie zdobyli swoje dziewiąte trafienie.

Na tym jednak nie zamierzali skończyć i uporczywie dążyli do zdobycia dziesiątego gola. Udało się im to już na początku trzeciej tercji, kiedy do bramki gości trafił Mariusz Kuchnicki. Pięć minut później swoją drugą bramkę tego wieczora zdobył Kubat. Sosnowiczanie, tak jak dzień wcześniej, nie chcieli schodzić z lodu bez zdobyczy bramkowej. w 56 minucie honorowego gola zdobył Mateusz Bernat. To najwyraźniej podrażniło gospodarzy, bo niespełna pół minuty potem swoją drugą tego wieczora i dwunastą dla drużyny bramkę zdobył Kuchnicki zamykając w ten sposób rezultat spotkania.

Sądząc po dwóch zdecydowanych wygranych, torunianie zakończą tę rywalizację już w najbliższą sobotę, kiedy to zmierzą się w trzecim meczu tej rundy na lodowisku w Sosnowcu.

TKH Nesta Toruń – UKS Sielec Sosnowiec 12:1 (4:0, 5:0, 3:1)

1:0 (00:22) J. Dołęga – P. Koseda, P. Bomastek
2:0 (02:10) M. Wieczorek – P. Winiarski
3:0 (16:04) B. Bomba – P. Bomastek – J. Dołęga
4:0 (18:20) B. Bomba – J. Dołęga
5:0 (25:45) A. Marmurowicz
6:0 (27:31) D. Minge – A. Marmurowicz PP
7:0 (33:13) A. Marmurowicz – M. Kuchnicki – D. Minge