Treść strony marzec_2010

Ekstraklasa dla KTH

Toruńscy hokeiści jak i kibice, którzy towarzyszyli im w wyprawie do Krynicy jechali na południe z wiarą w zwycięstwo. Do utrzymania potrzebna była jedna wygrana. Niestety, to kryniczanie dwukrotnie okazali się lepsi i to oni mogli cieszyć się z pozostania w gronie najlepszych drużyn w Polsce.

Pierwszy  mecz przebiegł pod znakiem nieskuteczności obu stron. Najwyraźniej zawodników obu drużyn sparaliżowała ranga pojedynku. W pierwszej tercji mimo gry w przewadze torunianom nie udało się zdobyć gola. Bramki padły dopiero w drugiej tercji, kiedy to grę w przewadze dwukrotnie wykorzystali goście. Torunianie jeszcze pod koniec tej odsłony odpowiedzieli trafieniem Bartłomieja Bomby dobrze obsłużonego przez Martina Bouza.

Na tym skończyły się się strzeleckie popisy obu drużyn i stało się jasnym, że ostateczna walka o hokejową ekstraligę rozstrzygnie się w niedzielę.

KS KTH - TKH Nesta Toruń 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

1:0 (29:40) R. Tyczyński - K. Horný PP (P. Winiarski)
2:0 (32:02) A. Chabior - Valušiak, Kramný PP (B. Bomba)
2:1 (39:15) B. Bomba - M. Bouz, A. Marmurowicz

Strzały na bramkę:

KTH: 28 - TKH: 29

KTH: 33 min. (w tym 25 min. D. Kruczek KM) - TKH: 6 min.

Sędziowali: P. Meszyński oraz S. Adamoszek i D. Pobożniak

Widzów: 2250

KS KTH Krynica-Zdrój: Kachniarz (Kubalski n/g) - Kramný, D.Kruczek (25), Horný, Chabior,

T. Rutkowski i Ł. Kiedewicz

Drugie spotkanie to już znacznie więcej bramek. Od początku do ataku ruszyli torunianie, co przyniosło efekt już w piątej minucie spotkania. Jarosław Dołęga wyłożył krążek Przemysławowi Bomastkowi a ten nie dał szans bramkarzowi gości Danielowi Kachniarzowi. Gospodarze odpowiedzieli cztery minuty później trafieniem Karela Hornego. Remis utrzymywał się niemal do końca pierwszej części meczu. Na pół minuty przed syreną kończącą tą tercję torunianie ponownie powrócili na prowadzenie dzięki strzałowi Martina Bouza.

W drugiej odsłonie kryniczanie przejęli inicjatywę dążąc do strzelenia bramek. Wyrównali w czwartej minucie, gdy podczas gry w przewadze trafił Petr Valusiak. Niedługo potem jeszcze dwukrotnie Bartosza Stepokurę pokonali Rafał Żołnierkiewicz i Adrian Chabior. Po utracie czwartej bramki nastąpiła zmiana bramkarzy gości i do końca tej tercji wynik nie uległ już zmianie.

Na początku trzeciej tercji sygnał do odrabiania strat dał Jacek Dzięgiel strzelając kontaktowego gola. Mimo usilnych starać nie udawało się jednak doprowadzić do wyrównania. W samej końcówce meczu trener Tomasz Rutkowski zdjął Michała Plaskiewicza, ale ten manewr nie przyniósł rezultatu. Na domiar złego do pustej bramki trafił ponownie Valusiak ustalając wynik meczu na 5:3.

KS KTH - TKH Toruń 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

0:1 (04:47) P. Bomastek - J. Dołęga, Z. Kubat
1:1 (09:09) K. Horný - P. Valušiak
1:2 (19:34) M. Bouz - J. Dołęga, J. Dzięgiel
2:2 (23:42) P. Valušiak - K. Horný PP (D. Minge)
3:2 (24:55) R. Żołnierczyk - T. Bulanda
4:2 (27:57) A. Chabior - T. Kramný
4:3 (40:44) J. Dzięgiel - J. Dołęga