Treść strony SEZON 2010/ 2011

Nowy Targ jednak za silny

Hokej na lodzie. Niespodzianki nie było. Sokoły przegrały z faworytem rozgrywek barażowych

Cztery bramki stracone w drugiej tercji spotkania w Nowym Targu przesądziły o porażce Sokołów z MMKS-em w pierwszym meczu rywalizacji barażowej.

Inauguracyjna potyczka Sokołów, jeszcze długo przed tym, nim się rozpoczęła, urosła do miana kluczowego meczu rywalizacji barażowej o miejsce w PLH. Stało się tak, gdyż przystępującym do niego ekipom dawano najwięcej szans na powrót do ekstraligi.

- Ten mecz musimy bezwarunkowo wygrać - mówił przed rozpoczęciem rywalizacji trener rywali, Jacek Szopiński.

Nic więc dziwnego, iż wobec takich zapowiedzi gospodarze od początku rzucili się do ataków. Efekt? Po okresie wytężonej gry ofensywnej MMKS zdobył bramkę.

Torunianie się jednak nie przestraszyli i... punktowali „Szarotki” - rzadko, ale skutecznie. Najpierw doprowadzili do remisu (bramkę na 1:1 zdobył Mateusz Wiśniewski), a jeszcze w pierwszej tercji objęli nawet prowadzenie, 3:2 (bramkarza Furcę, najsłabsze ogniwo MMKS-u, pokonali Andrejs Ignatowicz oraz Kamil Kalinowski).

W drugiej odsłonie zaczęły się dziać jednak dziwne rzeczy. Nowotarżanie najpierw doprowadzili do remisu, a w odstępie kolejnych siedmiu minut zdobyli jeszcze trzy bramki pod rząd, gdy do pracy wzięli się polscy kadrowicze: Kolusz, Malasiński i Damian Kapica.

- Przycisnęli nas, a my nie potrafiliśmy ich zatrzymać - przyznał Wiesław Walicki, trener Sokołów.

Na początku trzeciej tercji sytuacji sam na sam z nowotarskim bramkarze nie zmarnował natomiast łotewski napastnik Ignatowicz, dzięki czemu torunianie odrobili część strat. Chwilę później MMKS ponownie prowadził różnicą trzech goli, bowiem Tomasza Witkowskiego pokonał ex-torunianin Bartłomiej Bomba. Ostatecznie Sokoły przegrały w Nowym Targu 4:7.

Kolejne spotkanie barażowe drużyna Wiesława Walickiego rozegra już w niedzielę (Tor-Tor, godz. 17.30). Bilet wstępu na to spotkanie kosztować będzie pięć złotych.

Wynik

MMKS Nowy Targ - Sokoły Toruń 7:4 (2:3, 4:0, 1:1)

1:0 K. Bryniczka - B. Bomba (5.24), 1:1 M. Wiśniewski - M. Lidtke (9.15), 2:1 M. Sulka (12.10), 2:2 A. Ignatowicz (15.48, w osłabieniu), 2:3 K. Kalinowski (18.45), 3:3 T. Malasiński (32.10), 4:3 M. Kolusz - T. Malasiński (35.01), 5:3 T. Malasiński - M. Kolusz, M. Michalski (38.39, w przewadze), 6:3 D. Kapica (39.11), 6:4 A. Ignatowicz - A. Marmurowicz (40.58), 7:4 B. Bomba - B. Neupauer (45.50).

MMKS: Furca; Łabuz - K. Kapica, Dutka (2) - W. Bryniczka, Gaj - Sulka; D. Kapica - K. Bryniczka - Kmiecik, Malasiński (2) - Kolusz - Michalski, Bomba - Neupauer - Ziętara. Kary: 4 min.

Sokoły: Witkowski (2); Pietras - Chrzanowski (4), Porębski - Lidtke (4), Bluks - Adamowicz (4) oraz Pronobis; Bomastek - Kuchnicki - Marmurowicz, Wiśniewski - K. Kalinowski - Minge, Ignatowicz - Chyliński (2) - Gościmiński (2) oraz Wieczorek. Kary: 18 min.