Treść strony SEZON 2010/ 2011

Ekstraligowiec przegrał w Toruniu

Hokej na lodzie. Nasze Sokoły pokonały silną drużynę z Nowego Targu

W rozegranym wczoraj na Tor-Torze spotkaniu barażowym o miejsce w hokejowej ekstralidze Sokoły Toruń pokonały MMKS Nowy Targ 6:4 (4:0, 2:2, 0:2).

Było to jednak zwycięstwo na „otarcie” łez, bowiem już wcześniej nowotarżanie zapewnili sobie awans do ekstraklasy i wczorajsze spotkanie było w zasadzie meczem towarzyskim.

Mimo to torunianie potraktowali ten mecz poważnie. Bardzo dobrze zagrali w pierwszej tercji, a w połowie drugiej prowadzili już 5:0. Później jednak do głosu doszli reprezentanci Polski grający u rywali, a więc: Marcin Kolusz, Kamil Kapica, Sebastian Łabuz, Rafał Dutka. Podkręcili tempo gry, dzięki czemu drużynie z Nowego Targu udało się zmniejszyć rozmiary porażki i przegrać na Tor-Torze różnicą dwóch bramek.

Sokoły - MMKS 6:4

• Tercje: 4:0, 2:2, 0:2
  • 1:0 K. Gościmiński (6.01), 2:0 M. Kuchnicki - T. Bluks - E. Adamowicz (10.23), 3:0 K. Kalinowski - D. Minge (11.45), 4:0 A. Ignatowicz (12.39), 5:0 P. Bomastek - M. Kuchnicki (27.25), 5:1 P. Kmiecik - K. Bryniczka (29.33), 5:2 M. Kolusz - K. Bryniczka (31.51), 6:2 K. Kalinowski - P. Bomastek (33.30), 6:3 M. Puławski - M. Michalski (45.55), 6:4 K. Bryniczka - K. Kapica (58.51)
  • Sokoły: Witkowski; Bluks - Chrzanowski, Porębski - Liedtke, Adamowicz - Pronobis; Bomastek - Kuchnicki - Wieczorek, Wiśniewski - Kalinowski - Minge, Husak - Igantowicz - Gościmiński oraz Pietras, Pieniak