Treść strony sierpień_2010

.

Porażka po ciekawym meczu

Pierwszy barażowy występ toruńskich Sokołów zakończył się wygraną zespołu MMKS Podhale Nowy Targ - 7:4 (2:3; 4:0; 1:1). Mecz ten w ocenie wielu osób uznać można jednak za ciekawy, pomimo wysokiego wyniku, który świadczy prawie zawsze o licznych błędach obrony obu drużyn. Pierwszą i trzecią tercję w wykonaniu torunian ocenić można na 4 z plusem. W tych okresach niezwykle zaciętego spotkania Sokoły były równym przeciwnikiem dla zawodników z Nowego Targu. Losy meczu roztrzygnęły się w 36 minucie meczu, kiedy to po serii kontrowersyjnych decyzji sędziego głównego, nowotarżanie najpierw strzelili czwartego gola, a chwilę później dołożyli jeszcze dwa.

Ta chwila dekoncentracji (4 minuty) okazała się później najważniejszym fragmentem tego spotkania. Nasz młody zespół wybity z rytmu oraz podrażniony "dziwnymi" decyzjami sędziów, przez kilka końcowych minut drugiej tercji, zmarnował całą swoją dobrze wykonaną pracę. Pomimo porażki, toruńskie Sokoły pozostawiły po sobie stosunkowo dobre wrażenie. Rewanż na lodowisku w Toruniu odbędzie się 24.08.2010 o godz. 18.30. Jeszcze nie wszystko stracone, a szansa na awans do ekstraklasy PLH jest całkiem spora.

MMKS Nowy Trag - MKS Sokoły Toruń

7:4 (2:3; 4:0; 1:1)

1:0 K. Bryniczka - B. Bomba (5.24), 1:1 M. Wiśniewski - M. Lidtke (9.15), 2:1 M. Sulka (12.10), 2:2 A. Ignatowicz (15.48, w osłabieniu), 2:3 K. Kalinowski (18.45), 3:3 T. Malasiński (32.10), 4:3 M. Kolusz - T. Malasiński (35.01), 5:3 T. Malasiński - M. Kolusz, M. Michalski (38.39, w przewadze), 6:3 D. Kapica (39.11), 6:4 A. Ignatowicz - A. Marmurowicz (40.58), 7:4 B. Bomba - B. Neupauer (45.50).

MMKS: Furca; Łabuz - K. Kapica, Dutka (2) - W. Bryniczka, Gaj - Sulka; D. Kapica - K. Bryniczka - Kmiecik, Malasiński (2) - Kolusz - Michalski, Bomba - Neupauer - Ziętara. Kary: 4 min.

Sokoły: Witkowski (2); Pietras - Chrzanowski (4), Porębski - Lidtke (4), Bluks - Adamowicz (4) oraz Pronobis; Bomastek - Kuchnicki - Marmurowicz, Wiśniewski - K. Kalinowski - Minge, Ignatowicz - Chyliński (2) - Gościmiński (2) oraz Wieczorek. Kary: 18 min.