Treść strony kwiecień_2005

Jarek raz, Tomek dwa

Reprezentacja Polski, przygotowująca się do Mistrzostw Świata I Dywizji pokonała Francję 3:1. Bramki dla Polski zdobyli hokiści TKH ThyssenKrupp Energostal.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się Jarek Dołęga, który już w piątej minucie wykorzystał podanie Jarosława Różańskiego. Bramkarz gości, jeszcze raz w tej odsłonie musiał wyciągać krążek z bramki. Nasi hokeiści wykorzystali liczebną przewagę (5/4).
Tym razem Jarek Dołęga podał do swojego klubowego kolegi z ataku - Tomka Proszkiewicza. Czternasta minuta i 2:0 dla biało-czerwonych.
Trzecia bramka dla Polski padła w drugiej tercji meczu. Ponownie na listę strzelców wpisał się Tomek Proszkiewicz a podającym był Jarosław Różański.
Francuzi zdobyli honorową bramkę w trzeciej odsłonie spotkania. Bramka, podobnie jak trzecia dla Polski została zdobyta, gdy goście grali w przewadze.

Tomek Proszkiewicz, z którym rozmawialiśmy po zakończeniu spotkania nie krył radości ze zdobycia bramek. Powiedział, że Francja to trudny przeciwnik ale gra naszej drużynie układała się bardzo dobrze i udało się ich pokonać. Francuzi, których obserwował na rozjeździe sprawiali wrażenie lepszych technicznie. Jednak wola walki, wysiłek i zaangażowanie pozwoliło odnieść zwycięstwo. Skład polskiej drużyny zostanie ogłoszony po jutrzejszym meczu. We środę kadrowicze mają dzień przerwy, 14-go wyjeżdżają do Krynicy a stamtąd, autokarem do Debreczyna.

Jutro kolejny mecz pomiędzy reprezentacją Polski a reprezentacją Francji.
Spotkanie dzisiejsze rozgrywane było na lodowisku w Oświęcimiu, natomiast jutro mecz odbędzie się na tafli w Janowie. Początek o godzinie 17-tej.