Treść strony luty_2006

Zmniejszyli stratę do Wojasa Podhala

Komplet punktów zdobyli hokeiści TKH ThyssenKrupp w wyjazdowym meczu z Dworami Unią Oświęcim. Torunianie wygrali 4:2.

Trener Jarosław Morawiecki od początku zmodyfikował ustawienia poszczególnych ataków. Tylko zagraniczny napad toruńskiej drużyny (Romanovskis - Mravec - Furo) pozostał bez zmian.

Szybko zdenerwowali trenera

Po akcji skrzydłowego drugiej formacji, Milana Furo torunianie prowadzili już dwoma bramkami (była wówczas 12 minuta). Kilka chwil wcześniej strzałem z niebieskiej linii Łukasz Sokół pokonał Tomasza Jaworskiego.

Przy stanie 2:0 dla przyjezdnych, w połowie pierwszej tercji, trener gospodarzy Tomasz Rutkowski, nie mogąc znieść niedokładnej gry swoich podopiecznych, poprosił o krótką przerwę.

Reprymendy szkoleniowca Dworów Unii poskutkowały dopiero w drugiej tercji. Składna kontra najlepszego ataku Unii we wczorajszym spotkaniu, dała gospodarzom gola kontaktowego. Mariusz Puzio z ostrego kąta zdołał umieścić krążek w siatce nad interweniującym Łukaszem Kiedewiczem.

Kolejne trafienia przesądziły

Pomimo tego, że gra była zacięta i wyrównana, a sytuacji bramkowych z obu stron nie brakowało, kolejne gole padły dopiero po upływie pół godziny.

Po kolejnych trafieniach Aleksandra Myszki i Jarosława Dołęgi dla TKH zwycięzca spotkania był już znany. W końcówce gola zdobył jeszcze Łukasz Sękowski.

Bohater spotkania: Łukasz Kiedewicz bramkarz TKH, dobrze zastąpił między słupkami kontuzjowanego Tomasza Wawrzkiewicza. Kilkakrotnie wybronił strzały oświęcimian.

Akcja meczu: Akcja bramkowa z 12. minuty. Torunianie osiągneli wówczas dwubramkową przewagę.

Po zwycięstwie w Oświęcimiu torunianie tracą tylko trzy punkty do czwartego w tabeli Wojasa.

W rozgrywkach nastąpi przerwa do 15 lutego, ponieważ kadra Polski wyjeżdza do Grodna, gdzie odbędzie się turniej EIHC.

• autor: Dariusz Łopatka (Nowości)