Treść strony kwiecień_2006

Dwa zwycięstwa Węgrów

Polska reprezentacja, przygotowująca się do Mistrzostw Świata Dywizji I zagrała dwa towarzyskie mecze z Węgrami. Niestety przegrała obydwa.

Mecze odbyły się w nowej hali sportowej w Sanoku, która jak widać nie była szczęśliwa dla biało-czerwonych.
Pierwsze spotkanie (11.04) zakończyło się zwycięstwem gości 1:0. Bramkę dla Madziarów zdobył Gabor Ocskay, który wykorzystał błąd naszych hokeistów w środkowej strefie lodowiska. Polacy grali wtedy w liczebnej przewadze.
Nasi hokeiści nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji strzeleckich. Przed szansą pokonania Levente Szupera byli m.in. Zbigniew Podlipni oraz Leszek Laszkiewicz, który został wybrany najlepszym zawodnikiem z polskiej drużyny w tym spotkaniu.

Polska:

Radziszewski (33. Wawrzkiewicz) - Piekarski, Dąbkowski, Laszkiewicz, Słaboń, Bagiński - Sokół, B. Piotrowski, Podlipni, Garbocz, Różański - Gonera, Dulęba, M. Piotrowski, Voznik, Sarnik - Kłys, Śmiełowski, Jaros, Kolusz, Łopuski

Węgry:

Szupler (Budai - nie grał) - Tokaji, Horvath, Ladanyi, Vas, Peterdi - Sille, Tokesi, Groschl, Ocskay, Palkovics - Svasznek, Kangyal, Majoross, Gergely, Kovacs - Lencses, Feil, Csibi, Hoffmann, Janosi.

W rewanżu losy spotkania roztrzygnęły się już w pierwszej tercji. Po piętnastu minutach reprezentanci Węgier prowadzili już 3:0. Drugą odsłonę wygrali nasi hokeiści ale odpowiedzieli tylko jedną bramką. W 53 minucie bramkę na 4:1 strzela Tokaj. Polacy odpowiadają dwie minuty później ale gol Michała Piotrowskiego zmniejsza tylko rozmiar porażki.
W spotkaniu rewanżowym nie wystąpili: Dąbkowski, Laszkiewicz, Słaboń, Bagiński.

Polska - Węgry 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)