Treść strony październik_2006

TKH powinno wstydzić się meczu z Podhalem

TKH ThyssenKrupp/Energostal doznał sromotnej klęski w meczu z Wojasem-Podhale. Tak słabej gry w wykonaniu torunian jeszcze nie było.

Wojas PODHALE - TKH ThyssenKrupp Energostal 9:1 (3:1, 3:0, 3:0)

Bramki: Kacir 2 (4, 30), Biela 2 (45, 51), Wilczek (9), Voznik (18), Michał Radwański (22), M. Piotrowski (33), B. Piotrowski (55) oraz Milan (12).
TKH THYSSENKRUPP ENERGOSTAL: Wawrzkiewicz (30. Plaskiewicz) Sokół, Dąbkowski, Chrzanowski, Suchomski, Dołęga Koseda, Kłys, Bomastek, Proszkiewicz, Bucharan - Korczak, K. Piotrowski, Furo, Dzięgiel, Marmurowicz Maciej Radwański, A. Fraszko, Milan.

Po zwycięstwie nad GKS Tychy, którym hokeiści TKH praktycznie zapewnili sobie miejsce w czołowej szóstce i mecz w Nowym Targu potraktowali mało poważnie. Już po dziewięciu minutach Podhale prowadziło 2:0. Worek z bramkami dla "Szarotek" otworzył Marian Kacir, a pięć minut później na 2:0 podwyższył Łukasz Wilczek. Torunianie odpowiedzieli trafieniem Wojciecha Milana, który w 12. min pokonał Daniela Lemanowicza. TKH grał wówczas w przewadze, a przy golu Milana asystowali obrońcy Bartosz Dąbkowski i Łukasz Sokół. Wydawało się, że TKH nawiąże walkę z gospodarzami. Nic z tego, w końcówce tercji na 3:1 podwyższył Martin Voznik. Już w 22. min Michał Radwański po raz czwarty pokonał Tomasza Wawrzkiewicza. Gdy w 30. min toruński bramkarz skapitulował ponownie, trener Doleżalik postanowił go zmienić. Między słupkami stanął Michał Plaskiewicz, ale czyste konto zachował tylko przez 180 sekund. Pojedynek z młodym bramkarzem TKH wygrał Michał Piotrowski. W II tercji torunianie dwa razy grali w przewadze, ale nie potrafili jej wykorzystać.

W trzeciej odsłonie nadal stroną atakującą i zdobywającą bramki było Podhale. Sebastian Biela wpisał się dwukrotnie na listę strzelców. "Dzieła zniszczenia" dokończył Bartosz Piotrowski.

Pozostałe wyniki: GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 3:2, Cracovia - Stoczniowiec 2:6, KH Sanok - KTH Krynica 2:1 po dogrywce, Naprzód Janów - Unia Oświęcim 5:4.

• autor: MARCIN DROGORÓB