Treść strony wrzesień_2007

TKH TKE Toruń - GKS Tychy - zapowiedź

Pogoń za pozytywnym wynikiem w Nowym Targu się nie powiodła. W niedzielę będzie okazja odbić sobie to z GKS Tychy przed własną publicznością.

"Stalowe Pierniki" znów pokazały ambitną grę, ale sześć bramek straty po 34 minutach gry, to za dużo, żeby można było myśleć o pozytywnym wyniku. Podhale nie dało sobie wydrzeć zwycięstwa, tak jak całkiem niedawno w Sosnowcu, gdzie przegrało 6:7 choć jeszcze na początku trzeciej tercji wygrywało 6:2... Nie powtórzył się więc scenariusz z Janowa, kiedy udalo się uszczknąć choćby jeden punkt.

Wyrównał się więc bilans spotkań z "Góralami". Teraz przyszedł czas na pojedynek z kolejnym silnym rywalem. Jutro TKH ThyssenKrupp zmierzy się na Tor-Torze z GKS Tychy. Pojedynki tych dwóch drużyn w poprzednim sezonie zawsze dostarczały wielu emocji. Tym razem może być jeszcze ciekawiej. W drużynie gości wystąpią bowiem dwaj byli zawodnicy TKH - Tomasz Proszkiewicz i Łukasz Sokół. Na przeciwnym biegunie znajduje się Rafał cychowski, który przed tym sezonem przeniósł się do Torunia właśnie z Tychów. Zawodnicy Ci na pewno, będą chcieli w tym meczu pokazać się z jak najlepszej strony. Szczególnie uważać trzeba będzie na Proszkiewicza, który jest najlepiej punktującym zawodnikiem w tyskiej drużynie.

Statystyki indywidualne:

Najlepszy zawodnik GKS: Tomasz Proszkiewicz 7 pkt. (2 br., 5 as.)

Najlepszy zawodnik TKH: Rudolf Vercik 13 pkt. (6 br., 7 as.)

W dotychczasowych meczach na wyjeździe GKS Tychy nie zdobył jeszcze żadnego punktu, ale mecze zarówno w Nowym Targu jak i Sosnowcu, przegrał niewielką różnicą bramek. Ostani raz na Tor-Torze tyszanie wygrali 6 marca 2005 roku 1:0. Był to decydujący mecz drugiej rundy play off.

Torunianie w tym sezonie wydają się mocni na własnym lodowisku, ale obraz ten burzy zaskakująca porażka z KH Sanok. Miejmy nadzieję, że tym razem nie zanotują kolejnej wpadki i zainkasują cenne trzy punkty.

Początek meczu na Tor-Torze o godz. 17:30
Ceny biletów: 13 zł. normalny, 7 zł. ulgowy