Treść strony październik_2007

Zagłębie Pol-Aqua vs TKH ThyssenKrupp - zapowiedź

Niespodziewana wygrana w Gdańsku napawa optymistycznie. Teraz łatwiej uwierzyć, że możliwe jest kolejne wyjazdowe zwycięstwo w Sosnowcu.

Torunianie już od meczu z gdańszczanami rozpoczęli odrabianie strat. Skrzętnie wykorzystali niedyspozycję gospodarzy i wywieźli z hali Olivia cenne dwa punkty. Mogło być jeszcze lepiej, bo na niespełna dwie minuty przed końcem trzeciej tercji "Stalowe Pierniki" prowadziły jedną bramką. "Stoczniowcy" zdołali doprowadzić do dogrywki ale w niej swoją wyższość udowodnili goście.

Po tak udanym końcu drugiej rundy rozgrywek, apetyty na lepszy wynik w drugiej połowie pierwszego etapu na pewno wzrosły. Karuzela kręci się od nowa. Najbliższy mecz to powtórka z inauguracji sezonu. TKH ThyssenKrupp Energostal wybiera się do sosnowca, by zmierzyć się z tamtejszym Zagłębiem.

Obie drużyny już chyba zapomniały o początku sezonu, tyle, że w innym sensie. Sosnowiczanie przegrywali mecz za meczem, ale w dalszej części sezonu odrobili z nawiązką straty i obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli. Torunianie początek rozgrywek mieli świetny. Dość długo przewodzili w tabeli ale nagle stracili gdzieś animusz z pierwszych meczów i teraz lawirują gdzieś w środku ligowej tabeli.

Bilans dotychczasowych spotkań jest korzystniejszy dla Zagłębia. Choć obie ekipy podzieliły się dużymi punktami, to sosnowicznaie zdobyli więcej bramek (tab. 1). Trudno było to przewidzieć po pierwszym spotkaniu, w którym TKH rozgromiło Ślązaków 7:1. Potem przyszła jednak klęska na Tor-Torze, o której chyba wszyscy chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć.

3

Statystyki drużynowe wskazują tylko jednego faworyta zbliżającego się meczu. Jest nim Zagłębie, które ustępuje TKH tylko maksymalną zdobyczą bramkową (tab. 2). Warto dodać, że maksimum to, zdobyło właśnie w pojedynku z torunianami.

15

Indywidualnie najleszy w Zagłębiu jest weteran, Mariusz Puzio, który jest najlepszym asystentem w swojej drużynie obok Łukasza Zachariasza. W TKH znów nastąpiła zmiana lidera punktacji kanadyjskiej. Po dwóch asystach odnotowanych w Gdańsku na czoło znów wyszedł Przemysław Bomastek.

Statystyki indywidualne:

Najlepszy zawodnik Zagłębia: Mariusz Puzio 17 pkt. (6 br., 11 as.)

Najlepszy zawodnik TKH: Przemysław Bomastek 20 pkt.
(10
br., 10 as.)

Mimo, iż statystyki są jednoznaczne, trudno wytypować zwycięzcę piątkowej potyczki. Zagłębie, już nie raz straciło punkty na własnym lodowisku i to z teoretycznie słabszymi drużynami. Za to TKH udowadnia, że na wyjazdach jest nawet groźniejsze niż na własnym obiekcie. Muszą liczyć się z nim nawet najmocniejsze ekipy, tak więc w najbliższym meczu nie stoi na pewno na straconej pozycji.

W TKH nie wystąpi na pewno Słowak, Peter Hurtaj, z którym klub rozwiązał umowę. Nie wiadomo jeszcze, czy w meczu tym będzie już mógł zagrać inny toruński stranieri Rudolf Vercik, który przechodził ostatnio grypę jelitową. To z pewnością nie dodaje otuchy.

Mecz rozpocznie się o godz. 19:15 w związku z bezpośrednią relacją w TVP Sport. Z pewnością, zwiększa to rangę tego spotkania. Jeszcze bardziej zmotywowani zawodnicy, powinni zgotować swoim fanom wspaniałe widowisko. Trudno się spodziewać powtórki rezultatu inauguracyjnego meczu, miejmy jednak nadzieję, że "Stalowe Pierniki" pokuszą się o kolejną niespodziankę na wyjeździe.