Treść strony listopad_2007

Po przerwie do Janowa

Po niemal dwóch tygodniach przerwy czas w końcu wyjechać na ligowe lodowiska. Po raz drugi w tym sezonie "Stalowe Pierniki" zagrają mecz w Janowie.

Najbliżsi rywale TKH ThyssenKrupp Energostal w tym sezonie nie rozpieszczają swoich fanów. Dobre występy, przeplatają beznadziejnymi porazkami. Najlepiej obrazują to trzy ostatnie mecze janowian. Najpierw w karnych wygrali ze Stoczniowcem by trzy dni ulec z kretesem Zagłębiu Sosnowiec 0:8. W ostatnim spotkaniu przed przerwą Naprzód przegrał z beniaminkiem w Bytomiu (pierwsze zwycięstwo Polonii na własnym lodowisku). Drużynie z południa nie pomogło nawet zaangażowanie czeskiego bramkarza Perta Jeża, który jak dotąd nie spełnia pokładanych w nim nadziei.

Dotychczasowe zdobycze punktowe i aktualne pozycje a tabeli wskazują, że najbliższy mecz będzie pojedynkiem dwóch wyrównanych drużyn. Na co innego wskazuje jednak bilans dwumeczu. Chwiejna forma nie przeszkodziła dwukrotnie pokonać torunian (tab. 1). Najpierw u siebie rozprawili się z nimi w rzutach karnych, a miesiąc później niespodziewanie, choć zupełnie zasłużenie wygrali na Tor-Torze 5:3. W ten sposób mają przeciwko TKH jeden z najlepszych bilansów meczowych w tych rozgrywkach.

5

Wręcz przeciwny obraz dają tymczasem statystyki drużynowe. Według nich zdecydowanie lepszą drużyną jest TKH. Przeważa zarówno w ofensywie jak i defensywie (tab. 2). Trzeba to jednak udokumentować na lodowisku, co jak pokazują dotychczasowe mecze, nie będzie takie łatwe.

-17

Grad goli w meczu z Unią Oświęcim, nie zmienił lidera klasyfikacji kanadyjskiej TKH. Nadal przewodzi Przemek Bomastek. Tymczasem mecz z silniejszym przeciwnikiem zweryfikuje, czy Michal Mravec utrzyma wysoką formę strzelecką, jaką zasygnalizował w ostatnim meczu. W Naprzodzie przewodzi w dalszym ciągu Wojtek Wojtarowicz.

Statystyki indywidualne:

Najlepszy zawodnik Naprzodu: Wojciech Wojtarowicz 16 pkt. (10 br., 6 as.)

Najlepszy zawodnik TKH: Przemysław Bomastek 24 pkt. (11 br., 13 as.)

Najbliższe spotkanie pokaże, jak wpłynęła na obie ekipy przerwa w rozgrywkach. Ewentualne wygrana, pozwoli torunianom nie tylko utrzymać piąte miejsce w tabeli ale i powiększyć jeszcze bardziej przewagę nad Naprzodem, które tak jak TKH, aspiruje do miejsca w pierwszej szóstce.

Do toruńskiej drużyny powraca po dłuższej przerwie Rudolf Vercik. Nie wystąpią natomiast Robert Fraszko i Jarosław Dołęga, którzy nabawili się przeziębienia. Reszta zawodników jest już zupełnie zdrowa i w bojowych nastrojach rusza na Śląsk po trzy punkty. Trzymamy kciuki za zwycięstwo!!!

Początek meczu w Janowie o godz. 18:00.