Treść strony listopad_2008

JKH GKS - TKH Nesta 4:8!

Hokeiści TKH Nesta urządzili sobie w Jastrzębiu prawdziwą strzelaninę i pokonali wysoko gospodarzy 8:4.

Gdy po pięciu minutach meczu goście prowadzili już 3:0 kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia. Tak dobrego początku meczu torunianie nie zanotowali już dawno. Kiedy Jacek Dzięgiel w połowie dwunastej minuty dorzucił czwartą bramkę w Toruniu zapanowała już prawdziwa euforia. Zbyt szybko, bo po dziesięciu sekundach jastrzębianie zdobyli pierwszą bramkę, a po dwudziestu minutach gry było 2:4.

Zaraz na początku drugiej odsłony sytuację uspokoił Vlado Buril strzelając piątą bramkę dla TKH. Co prawda JKH zdobyło jeszcze bramkę na 3:5 ale niedługo potem w przeciągu niespełna trzech minut torunianie strzelili następne trzy bramki. Na tablicy widniał wtedy wynik 3:8 i w tym spotkaniu było już "pozamiatane".

W trzeciej tercji skuteczność hokeistów spadła. Jedyną bramkę w tej części meczu zdobyli gospodarze. Mateusz Bryk ustalił wynik na 4:8.

W Toruńskiej drużynie po raz drugi z bardzo dobrej strony pokazał się najnowszy nabytek. Fin, Sami Salonen zdobył cztery punkty notując dwie bramki i dwie asysty. Na słowa uznania zasługuje jednak cała drużyna, która zagrała bardzo skutecznie. Tyle bramek nasi hokeści zdobyli ostatni raz ponad rok temu (2.11.2007) w meczu z Unią Oświęcim (8:4).

JKH GKS - TKH Nesta 4:8 (2:4, 1:4, 1:0)

0:1 (01:17) M. Jastrzębski - A. Marmurowicz EQ
0:2 (03:28) S. Salonen - J. Dołęga, P. Bomastek PP1 (P. Zdrahal)
0:3 (04:41) T. Paakkarinen - A. Marmurowicz SH1 (D. Minge)

0:4 (11:33) J. Dzięgiel - M. Wiśniewski EQ
1:4 (11:43) P. Lipina - F. Mleko EQ
2:4 (13:22) P. Zdrahal - P. Lipina PP1 (P. Bomastek)
2:5 (21:07) V. Buril - B. Dąbkowski, S. Salonen EQ