Treść strony listopad_2008

TKH Nesta - Wojas Podhale 4:1

Hokeiści TKH Nesta Toruń pokonali Wojas Podhale Nowy Targ w pierwszym meczu drugiej rundy Pucharu Polski. Tym samym podtrzymali passę zwycięstw.

Po dwóch meczach z drużynami z dołu tabeli PLH przyszedł czas na próbę sił ze zdecydowanie silniejszym przeciwnikiem. Okazało się jednak, że także "Górale" z Nowego Targu nie dali rady w konfrontacji z torunianami, którzy najwyraźniej nie chcą kończyć serii zwycięstw.

Po pierwszej bezbramkowej tercji, w drugiej torunianie ruszyli do ataku. Po bramce zdobytej pięknym strzałem z niebieskiej Rafała Cychowskiego przewaga naszej drużyny momentami była miażdżąca. Niestety nie udało się jej udokumentować zdobyciem kolejnych bramek.

W szóstej minucie trzeciej części spotkania doszło do wyrównania. Bramkę na 1:1 zdobył Dariusz Gruszka. Torunianie podrażnieni stratą prowadzenia starali się je odzyskać jak najszybciej. Udało się to dopiero w 52 minucie, kiedy to Vlado Buril skopiował wyczyn Cychowskiego i huknął z niebieskiej linii. Krzysztof Zborowski, broniący bramki gości nie miał w tej sytuacji większych szans. Tymczasem torunianie poszli za ciosem. Niespełna minutę potem na tablicy widniał wynik 3:1. Zdobywcą bramki Teemu Paakkarinen, który pokonał bramkarza gości sprytnym strzałem przy słupku. Jak by tego było mało torunianie na dokładkę podwyższyli wynik na półtorej minuty przed końcową syreną. Tor lotu krążka po strzale Bartka Dąbkowskiego zmienił Przemysław Bomastek czym całkowicie zmylił Zborowskiego.

W toruńskiej drużynie jak zwykle nie zawiedli Finowie, którzy brali czynny udział przy wszystkich bramkach TKH Nesta w tym meczu. Na słowa uznania zasłużył również Paweł Jakubowski, który w tym meczu zastąpił w toruńskiej bramce Michała Plaskiewicza. Popularny "Balon" spisał się bardzo dobrze, w wielu momentach ratując toruńską drużynę z opresji. Cała drużyna zagrała dziś dobry mecz realizując konsekwentnie taktykę trenerów. Gdyby nasi zawodnicy mieli jeszcze nieco więcej szczęścia wynik spotkania mógł być wyższy.

TKH Nesta Toruń - Wojas Podhale Nowy Targ 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

1:0 (30:54) R. Cychowski - T. Paakkarinen EQ
1:1 (45:28) D. Gruszka - T. Malasiński, K. Dziubiński PP1 (T. Paakkarinen)
2:1 (51:33) V. Buril - S. Salonen EQ
3:1 (52:14) T. Paakkarinen - A. Marmurowicz EQ
4:1 (58:28) P. Bomastek - B. Dąbkowski, S. Salonen EQ

Strzały na bramkę

TKH Nesta: 31 (7, 14, 10); Wojas Podhale: 27 (5, 11, 11)

Kary

TKH Nesta: 10 (2, 6, 2); Wojas Podhale: 12 (4, 6, 2)

Sędziowie

Główny: G. Dzięciołowski;
Liniowi: T. Heltman, S. Szachniewicz

Widzów: ok. 800

TKH Nesta: Paweł Jakubowski (60:00), Michał Plaskiewicz; Vladimir Buril, Bartosz Dąbkowski - Przemysław Bomastek CSami Salonen (2), Jarosław Dołęga; Rafał Cychowski A, Zoltan Kubat (2) - Arkadiusz Marmurowicz (2), Teemu Paakkarinen (2), Mariusz Jastrzębski; Piotr Koseda, Karol Piotrowski - Tomasz Koszarek, Jacek Dzięgiel, Daniel Minge; Michał Wieczorek - Mariusz Kuchnicki, Łukasz Chrzanowski A (2) Mateusz Wiśniewski.
Trenerzy: Jarmo Tolvanen, Andrzej Masewicz

Wojas Podhale: Krzysztof zborowski (60:00) (2 min. kary), Tomasz Rajski; Rafał Sroka A, Maciej Sulka (4) - Jarosław Różański C, Krzysztof Zapała, Marian Kacir (2); Martin Petrina, Rafał Dulka - Milan Baranyk, Martin Voznik, Wiktor Kubenko; Sebastian Łabuz (2), Artur Kret - Tomasz Malasiński, Krystian Dziubiński, Dariusz Gruszka; Bartłomiej Gaj, Daniel Galant - Łukasz Batkiewicz, Mateusz Iskrzycki (2), Piotr Ziętara.
Trenerzy: Milan Jancuszka

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 2 grudnia 2008 o godz. 18:00 na lodowisku w Nowym Targu.