Treść strony grudzień_2008

Energa Stoczniowiec - TKH Nesta 4:3

Toruńscy hokeiści ulegli gdańszczanom w czwartych Derbach Północy. Wynik meczu ustalił w ostatniej minucie Arkadiusz Marmurowicz.

Napastnik drużyny TKH Nesta Toruń zdobył w tym spotkaniu dwie bramki. Trzecią strzelił, jego kolega z pierwszej formacji, Sami Salonen.

Najciekawszą tercją była pierwsza odsłona meczu, w której padło aż pięć bramek. Zaczęło się od prowadzenia gospodarzy, którzy dzięki trafieniu Piotra Poziomkowskiego już w piątej minucie otworzyli wynik. Cztery minuty później wyrównał Sami Salonen. Odpowiedź gdańszczan była jednak natychmiastowa. Czterdzieści sekund po golu Fina, Michała Plaskiewicza pokonał Roman Skutchan. Gospodarze poszli za ciosem i w piętnastej minucie podwyższyli wynik na 3:1. W bramce gości "gumę" umieścił Maciej Urbanowicz. Torunianie jednak nie dawali za wygraną i nieco ponad minutę później Arkadiusz Marmurowicz zdobył kontaktową bramkę.

W drugiej tercji padła tylko jedna bramka. Gdańscy kibice mogli cieszyć się w połowie meczu, kiedy na 4:2 podwyższył Mateusz Rompkowski. Na ławce kar siedział wtedy Rafał Cychowski. Jak się okazało był to jedyny gol strzelony w przewadze. Torunianom w odrabianiu strat przeszkadzały właśnie liczne kary. Nie poddawali się jednak. Kontaktowy gol przyszedł zdecydowanie za późno. Na dwadzieścia pięć sekund przed końcem meczu Przemysława Odrobnego po raz drugi tego wieczoru pokonał Marmurowicz i ustalił wynik na 4:3.

Przed torunianami dwa mecze na Tor-Torze z Akuna Naprzodem w niedzielę (godz. 17:30) i JKH GKS Jastrzębie we wtorek (godz. 18:30).

Energa Stoczniowiec - TKH Nesta 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)

1:0 (04:06) P. Poziomkowski - B. Wróbel, M. Urbanowicz EQ
1:1 (08:34) S. Salonen - T. Paakkarinen, V. Buril EQ
2:1 (09:14) R. Skutchan - J. Vitek, P. Hurtaj EQ
3:1 (14:37) M. Urbanowicz - M. Furo EQ
3:2 (15:58) A. Marmurowicz - S. Salonen, T. Paakkarinen EQ
4:2 (28:54) M. Rompkowski - B. Leśniak, P. Hurtaj PP1 (R. Cychowski)
4:3 (59:35) A. Marmurowicz - P. Bomastek EQ