Treść strony grudzień_2008

TKH Nesta – JKH GKS 3:2k

Toruńscy hokeiści po dość ciekawym meczu pokonali klub hokejowy z Jastrzębia 3:2 po rzutach karnych. Decydujące trafienie zaliczył Jarosław Dołęga.

Można powiedzieć, że mecz zaczął się na dobre od 2 tercji, ponieważ w pierwszych dwudziestu minutach nie padła żadna bramka, a na ławce kar przebywał tylko 1 zawodnik z drużyny toruńskiej i jeden z Jastrzębia. Druga tercja zaczęła się od ataków obu drużyn z minimalną przewagą jastrzębian, którą udokumentowali golem w 36 minucie. Strzelcem okazał się najskuteczniejszy gracz w drużynie JKH Petr Lipina. Trzy minuty przed końcem znowu Petr Lipina okazał się katem dla TKH, sprytnie zamarkował strzał a „Plaster” za daleko wyjechał i nie mógł już nic zrobić.

Trzecia tercja to jak zawsze pełna motywacja w drużynie „Stalowych Pierników”. W 41 minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się kapitan TKH Przemek Bomastek zdobywając bramkę kontaktową. Od tego momentu inicjatywę w meczu przejęli gospodarze. Ostatnie 10 minut meczu nasi hokeiści przycisnęli mocniej drużynę z Jastrzębia. Na półtorej minuty do końca gola na remis 2:2 strzelił Teemu Paakarrinen. Do końca regulaminowego czasu gry wynik się nie zmienił, więc kibice mogli być świadkami kolejnej dogrywki na Tor-Torze. Ta nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc odbyła się seria rzutów karnych, a niej w przy 2 karnym prezent Dołędze podarował golkiper gości wyjeżdżając z bramki. „Żółwik” minął go i strzelił do pustej bramki.

TKH Nesta – JKH GKS Jastrzębie 3:2k (0:0, 0:2, 2:0 – 0:0, 1:0)

0:1 (36:15) P. Lipina – F.Mleko, R.Wolf EQ
0:2 (39:10) P. Lipina – R.Wolf, F.Mleko EQ
1:2 (41:46) P. Bomastek – S. Salonen, J. Dołęga EQ
2:2 (58:45) T. Paakarrinen PP1 (A. Labryga)
3:2 (65:00) J. Dołęga PS