Treść strony luty_2009

Wojas Podhale - TKH Nesta 3:0

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym torunianie ulegli faworyzowanym hokeistom z Nowego Targu 0:3.

Od samego początku spotkania hokeiści TKH Nesta przystąpili do ataku, chcąc zaskoczyć gospodarzy. Okres przewagi naszych graczy nie przyniósł jednak gola i powoli Górale zaczęli przejmować inicjatywę. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis jednak w 9 minucie spotkania wynik otworzyły "Szarotki". Tor lotu krążka po uderzeniu Sebastiana Łabuza zmienił Krystian Dziubiński, czym zaskoczył dobrze spisującego się dotąd Michała Plaskiewicza.

Po stracie bramki torunianie konsekwentnie próbowali doprowadzić do wyrównania a pojedyncze kontry kończyły się na golkiperze gości. Dwadzieścia minut po pierwszej bramce nowotarżanie stanęli przed szansą podwyższenia wyniku.  Milan Baranyk nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za przewinienie toruńskiego bramkrarza (rzucił kij przy interwencji). Wynik pozostał bez zmian do końca skróconej drugiej tercji. Sędziowie odesłali wcześniej obie drużyny by dać czas służbom technicznym na naprawienie bandy, która "ucierpiała" podczas jednego ze starć.

Po powrocie hokeiści dograli końcówkę drugiej odsłony i zaraz po zmianie stron padła druga bramka dla gospodarzy. Po stracie krążka szybki kontratak w wykonaniu Baranyka i Martina Voznika wykończył skutecznie Viktor Kubenko. Torunianie nie poddawali się, jednak podczas jednego z ataków znów przydarzyła się podobna sytuacja. Szybka kontra Podhala i trzeci gol. Tym razem autorami byli młodzi zawodnicy trzeciej formacji "Szarotek": Dariusz Gruszka i Tomasz Malasiński.

Nasi gracze próbowali jeszcze zdobyć choćby honorowego gola ale gospodarze skutecznie odpierali ataki przyjezdnych tak więc wynik pozostał bez zmian.

Teraz aby poważnie myśleć o przedłużeniu swoich szans w pierwszej rundzie torunianie muszą zapomnieć o dzisiejszym wyniku i zrobić wszystko aby w jutrzejszym spotkaniu wyrwać zwycięstwo. Wspierać ich będą najwierniejszi kibice z Torunia, którzy w sile kilkudziesięciu osób wybierają się na jutrzejszy mecz. Oby niesiona dopingiem swoich fanów drużyna TKH Nesta pokazała, że nie można ich jeszcze przekreślać.

Wojas Podhale Nowy Targ - TKH Nesta Toruń 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

1:0 (08:48) K. Dziubiński - S. Łabuz EQ
2:0 (40:27) V. Kubenko - M. Voznik, M. Baranyk EQ
3:0 (48:18) D. Gruszka - T. Malasiński, K. Dziubiński EQ

Więcej szczegółów już wkrótce w dziale mecz po meczu. Zapraszamy.