Treść strony marzec_2009

Akuna Naprzód - TKH Nesta 8:2k

To co jeszcze w takcie drugiej tercji dzisiejszego meczu wydawało się niemożliwe stało się faktem. Torunianie ulegli w Janowie 2:8. Tym samym to Ślązacy walczyć będą o piąte a torunianie o siódme miejsce.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy i to oni po upływie dwudziestu minut gry prowadzili 2:0. Michała Plaskiewicza pokonali Adrian Kowalówka i Marcin Słodczyk.

Na odpowiedź torunian trzeba było poczekać do początku drugiej odsłony. Na początku 26 minuty w osłabieniu Michała Elżbieciaka pokonał Przemysław Bomastek a nieco ponad minutę potem wyrównał Arek Marmurowicz. Wydawało się, że hokeiści TKH Nesta znów kontrolują sytuację. W tym momencie utrzymywali pięciopunktową zaliczkę z Torunia.

Wtedy jednak nastąpił wstrząs. Jeszcze w drugiej tercji dwie bramki w ciągu niespełna minuty zdobyli Wojciech Wojtarowicz i Andrzej Gretka. W trzeciej tercji trzy bramki dołożyli jeszcze Tomasz Jóźwik, Jerzy Gabryś i Marcin Frączek i w ten sposób hokeiści Akuna Naprzodu powtórzyli rezultat z piątku. Do końca regulaminowego czasu gry żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć bramki. O wyniku dwumeczu miały więc zadecydować rzuty karne. Lepsi w nich okazali się gospodarze i to oni w III rundzie walczyć będą o piąte miejsce przeciwko drużynie Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec. Nasi gracze o siódme miejsce zmierzą się z JKH GKS Jastrzębie.

Akuna Naprzód - TKH Nesta 8:2k (2:0, 2:2, 3:0 - k 2:1)

1:0 (11:56) A. Kowalówka - Ł. Elżbieciak, P. Tabaček EQ
2:0 (14:36) M. Słodczyk - J. Gabryś, P. Cinalski EQ
2:1 (25:15) P. Bomastek - S. Salonen SH1 (M. Jastrzębski)
2:2 (26:34) A. Marmurowicz - T. Koszarek EQ

3:2 (34:57) W. Wojtarowicz - P. Gallo, P. Tabaček EQ
4:2 (35:23) A. Gretka - T. Jóźwik EQ

5:2 (44:37) T. Jóźwik SH1 (M. Pohl)