Treść strony

Amatorzy już grają

.
Już od ponad dwóch tygodni trwają rozgrywki Amatorskiej Ligi Hokeja (ALH) w Toruniu. To kolejny sezon rozgrywek, w którym udział bierze 12 zespołów z Torunia i Bydgoszczy. Jak widać z roku na rok powiększa się grupa amatorów łyżew, czarnego krążka i kijów hokejowych. Jeżeli przyjmiemy, że w każdej drużynie gra minimum 15 zawodników, daje nam to liczbę ok. 200 aktywnych sympatyków hokeja na lodzie. Jak na skalę naszego miasta to bardzo dużo. Do tej pory rozegrane zostały 23 mecze, ale przed zawodnikami jeszcze bardzo dużo ważnych spotkań o ligowe punkty. Pewną nowością w lidze amatorów jest ich strona internetowa oraz patronat medialny portalu "Dniem i nocą".

W grupie zespołów występujących wieczorami na tafli lodowiska Tor-Tor są między innymi, znane od dłuższego czasu drużyny: Nesta, Premio, Opatrunki czy Spichrz. Grupę "doświadczonych" uzupełniają: BTH Bydgoszcz, Da Grasso Mirawers, dwa teamy wywodzące się z Torusa: Torus MM Tools i Torus Pol-Necks oraz Staropolska. Nowymi nazwami w lidze są natomiast: KS Ły żwa, Eurogaz i Auto-mar.

Na dzień dzisiejszy liderem tabeli ligowej (przy nierównej ilości rozegranych spotkań) jest Nesta, przed starymi znajomymi z poprzednich sezonów zespołem Premio. W górnych rejonach tabeli: Staropolska, Torus MM Tools i Da Grasso, a tabelę zamykają nowicjusze z Auto-mar i KS Łyżwa.

Na listach zawodników toruńskich drużyn widać od razu wielu dotychczasowych liderów punktacji kanadyjskiej, m.in. Arkadiusza Kempińskiego (pPremio), Sławomira Lankaufa (Nesta) czy też Piotra Lazovica (Torus MM Tools). Wśród pozostałych zawodników znaleźc można ponadto wiele osób, od lat związanych z toruńskim hokejem na lodzie, m.in.: Marka Rogalskiego, Bartosza Nienartowicza, Dariusza Dzięgiela, Mieczysława Wiśniewskiego, Michała Komendę, Wojciecha Pyrzyńskiego i wielu, wielu innych.

Najświeższe informacje o rozgrywkach Amatorskiej Ligi Hokeja znaleźć można na nowej stronie internetowej:

www.alh.dnieminoca.pl/ 

 

Foto: Anna Winniewska - "Dniem i nocą"

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • Miasto Torun
  • studio-pro

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie