Treść strony

Nesta Karawela Toruń - Ciarko PBS Sanok ( zapowiedź)

Baranyk i Wróbel w Neście

.
Dzisiaj o godzinie 18:30  na lodowisku imienia Józefa Stogowskiego odbędzie się kolejne spotkanie Polskiej Ligi Hokejowej. Kolejnym rywalem Nesty będzie obecny lider tabeli Ciarko Sanok. Sanoczanie w 19 spotkaniach uzbierali 41 oczek, natomiast torunianie rozegrali o jedno spotkanie więcej i z dorobkiem 15 punktów zajmują przed ostatnie miejsce w tabeli wyprzedzając o 4 punkty nowotarskie "Szarotki".

Goście w swoim ostatnim meczu na własnym lodowisku pokonali dosyć wyraźnie Mistrza Polski Comarch Cracovię Kraków 11:4. Torunianie o ligowe punkty walczyli w Oświęcimiu ulegając tamtejszej Unii 1:5, dodatkowo torunianie mieli do rozegrania dwumecz z Zagłębiem Sosnowiec w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Spotkanie w Sosnowcu torunianie przegrali 2:3, ale dodajmy, że pojechali w bardzo eksperymentalnym składzie, rewanż w Toruniu był zaplanowany na wtorek tj.15.11, lecz drużyna Zagłębia nie przyjechała i została ukarana walkowerem ( 0:5) i w tym wypadku "Stalowe Pierniki" awansowały do kolejnej rundy gdzie zagrają z dwumecz z Aksam Unią Oświęcim najpierw 29.11 w Toruniu, a rewanż zaplanowany jest na 4 grudnia.

Będzie to trzecie spotkanie pomiędzy tymi drużynami w tym sezonie, na Tor-Torze okazała się lepsza Nesta wygrywając 5:2, zaś w Sanoku ekipa Marka Ziętary była żądna rewanżu i ten plan wykonała w 100% wygrywając 11:1.

Zespół z Sanoka to bardzo silna drużyna, a za najlepszych zawodników tej drużyny można uznać Martina Vozdeckiego, Josefa Vitka oraz reprezentacyjnego bramkarza Przemka Odrobnego, po drugiej stronie można liczyć zawsze na kapitana toruńskiej drużyny Przemysława Bomastka oraz coraz częściej na bardzo zdolną młodzież toruńskich "Sokołów", braci Kamila oraz Michała Kalinowskich oraz Bartosza Pieniaka i Piotra Winiarskiego.

Drużyna z Sanoka przyjedzie bez Michała Radwańskiego, który w połowie października został ukarany miesięczną dyskwalifikacją za używanie niedozwolonego środa dopingującego. W Nescie nie zagra na pewno Paweł Połącarz, który leczy uraz kolana.

Można dodać także, że w tym tygodniu do drużyny toruńskiej dołączyło dwóch nowych napastników jeden z nich do gdańszczanin Marek Wróbel, zaś drugi do Czech Milan Baranyk, który po "przebojach" w tym sezonie w Czechach oraz Francji postanowił wrócić do Polski, ale do Torunia, bo przypomnijmy, że Milan Baranyk w latach 2006-2010 występował w drużynie z Nowego Targu, a szczególnie najlepszego jego lata to 2008 i 2009 rok. W tych dwóch sezonach zaliczył w sumie 55 bramek oraz 58 asyst. Miejmy nadzieję, że w Toruniu też będzie grał jak za swoich najlepszych czasów. 

 

Ceny biletów:

Normalny - 10zł

Ulgowy - 7zł

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • Miasto Torun
  • studio-pro

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie