Treść strony SYSTEMOWA: Pozostałe newsy

Kruca bomba, nerwowo będzie...

.
Im bliżej zakończenia rundy zasadniczej, tym więcej się pojawia pytań i wątpliwości. Niby gra "stalowych pierników" poprawiła się po zmianie trenera, niby chwilami wygląda to naprawdę ciekawie, ale maszynka do strzelania bramek jakby się zepsuła. Iskierką nadziei może być w tym przypadku ostatnia wygrana w Sosnowcu, która rozpaliła fantazje niektórych kibiców hokeja na lodzie. Wszak sześciu bramek w jednym meczu dawno już nie zdobyliśmy. Taka huśtawka nastrojów, jak co roku przed początkiem rundy play-off, rodzi wiele hipotez, koncepcji czy też lekko "spiskowych teorii". Kto, z kim i dlaczego odmieniane jest we wszystkich teoretycznie możliwych przypadkach.

I. Spóldzielnia

Spore grono wyznawców ma stara jak świat teoria "południowej spółdzielni", której celem jest od wielu lat eksmitowanie z ligi, wszystkich zespołów z północy Polski. Z racji tego, że pozostaliśmy jedyni w tej "strefie klimatycznej", cała siła sprawcza spółdzielni skierowana jest oczywiście przeciwko nam. Dodatkowym pewnikiem w tej teorii jest to, że wszystkie pozostałe kluby "sprzyjać" będą drużynie z Nowego Targu. Szczęście, że w walce o lokaty 1-4 wszystko może się jeszcze wydarzyć, więc ewentualne odpuszczanie meczów raczej nie wchodzi w rachubę. Każdy taki przypadek mógłby mieć katastrofalne skutki dla zespołów, które "muszą" awansować do pierwszej czwórki. Jednym  z wyjątków może być w takiej sytuacji postawa zespołu z Sanoka. Główny kandydat na "mistrza" może przegrać ostatni mecz rundy zasadniczej, po to aby dać odetchnąć swoim przemęczonym zawodnikom, wśród których aż roi się od wychowanków Podhala. Drugim wyjątkiem może być Zagłębie Sosnowiec, które w ligowej tabeli z całą pewnością miejsca nie zmieni. W pierwszej rundzie play-off, to właśnie oni grać będą z siódmym zespołem PLH, którym może być Podhale lub Nesta Karawela. I tu rodzi się nowa hipoteza, która mówi...

II. Zagłębnie woli grać z Nestą Karawelą...

Silne argumenty na poparcie kolejnej teorii spiskowej padły jak zawsze z tzw. "loży szyderców". Z ust tych, którzy już niejedno widzieli i niejednego dobrego znajomego mają w hokeju. Tych, którzy wszystko wiedzą o hokejowej gumie. W ich mniemaniu, to właśnie dlatego w ostatniej kolejce, Zagłębie grając "na luzie" odpuściło "stalowym piernikom" tylko po to aby odskoczyli na w miarę bezpieczną odległość czterech punktów od zespołu z Nowego Targu. Trochę kontuzji oraz konieczność uzupełnienia juniorami to wystarczające przecież dowody na usprawiedliwienie przyczyn porażki. Czy aby tak było?  Przekonamy się już w najbliższą niedzielę, kiedy to dojdzie do pojedynku tej drużyny z odwiecznym rywalem z Nowego Targu. W jakim składzie zagrają, jaką okażą się dyspozycją? Zobaczymy. W każdym bądź razie mogą "majsterkować" przy wyborze rywala na play-off.

Im bliżej końca rozgrywek, im więcej się słucha tego typu opinii, tym więcej rodzi się pytań w stylu: Czy to normalne? Czy ktoś tu nie przesadza? A może wszystko jest fair-play, a ktoś wymyśla głupoty? Jakby nie było, wchodzimy w najważniejszy etap sezonu, w okres największych emocji i tryskającej adrenaliny. Więc skupmy się może bardziej, na dopingu, na aktywnym uczestniczeniu w meczach i nie dorabiajmy "koniowi rogów", przecież i tak "bykiem" nie zostanie. 

wstecz

Kontakt

Bannery