Treść strony SYSTEMOWA: Pozostałe newsy

Inna bajka, Play-off


.
Nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich kibiców okres najważniejszych rozstrzygnięć w polskich rozgrywkach hokeja na lodzie. Poprzednie zmagania rundy zasadniczej, to tak naprawdę tylko i wyłącznie "ostatni etap" przygotowań do walki o medale, jak najwyższe miejsca i spadek. To najdłuższy okres treningowy przed meczami "o wszystko". Nic się teraz już nie liczy, nie mają większego znaczenia poprzednie wyniki. Każdy ma teraz swoją ostatnią szansę i każdy wznieść się musi ponad poziom własnych umiejętności, aby dokonać rzeczy niemożliwych. Teraz nie liczy się bramek. Liczą się tylko mecze.

Po ostatnich występach naszej Nesty Karaweli toruńscy kibice zaczęli lekko zacierać ręce. Po długiej serii porażek, po okresie meczów nijakich, nasi zawodnicy pod wodzą J. Lehockego, zaczęli wreszcie wygrywać. I to wygrywać z nie byle kim. Korzystne wyniki, walka na lodzie oraz spora doza szczęścia w egzekwowaniu rzutów karnych, rozpaliły w sercach toruńskich fanów iskierkę nadziei.

Jeszcze nie rozbłysła, jeszcze nie rozświeciła się pełnym ogniem, a już ją przygasił pierwszy mecz okresu najważniejszych pojedynków. Niby było dobrze i wszystko działało, niby konsekwencja w grze i realizacja założeń, aż tu nagle, mówiąc językiem "szalikowego kibica" ktoś "posunął naszym z bańki". Czar prsył jak bańka mydlana. Pozostał tylko zdziwiony wzrok, ugięte kolana oraz lekki szum w okolicach skroni. Możnaby powiedzieć - nokaut.

Wytrawnym kibicom tłumaczyć nie trzeba. W play-offach nokautem nie jest 10:0. W tej fazie rozgrywek nie liczą się bramki. Liczą sie tylko i wyłącznie wygrane mecze. Nokautem będzie 4:0 w pojedynku zwanym "best of seven". Jutrzejsze 1:0 na tafli Tor-Toru wyrówna wynik rywalizacji. Wyrówna szanse i otworzy możliwość na przełamanie przeciwnika w kolejnym spotkaniu. Play-offy wygrywa się bowiem: zdrowiem, kondycją, poświęceniem i charakterem. Fajerwerki bramek są tylko marnowaniem amunicji.

Jakie wnioski wyciągnie trener, jak w mecz wejdą nasi chłopcy, zobaczymy już jutro. Być może, po środowym spotkaniu to "stalowe pierniki" prowadzić będą 2:1.

.

wstecz

Kontakt

Bannery