Treść strony SYSTEMOWA: Pozostałe newsy

Czy jest jeszcze szansa?

Zaledwie dwa dni temu gruchnęła hiobowa wieść o wycofaniu naszej drużyny z rozgrywek PLH, a na temat przyczyn, jakie doprowadziły do tej sytuacji wypowiedziały się już wszystkie lokalne media i autorytety a także niektórzy radni. Gdyby tak duże zainteresowanie sprawami hokeja w Toruniu nastąpiło kilka miesięcy temu, zapewne do żadnych przykrych wydarzeń by nie doszło. Ale jak to zwykle bywa - Polacy rzucają się do ratowania dopiero wtedy, gdy pętla na szyi powoduje wytrzeszcz oczu.

Co prawda sytuacja finansowa toruńskiej drużyny do tej pory nie uległa zmianie, ale wiele wskazuje na to, że nadzwyczajna mobilizacja wszystkich pasjonatów hokeja może zmienić niekorzystny bieg wydarzeń. W zaciszu gabinetów trwa gorączkowe przekonywanie ewentualnych sponsorów do szybkich decyzji sponsorskich. Nie sposób dotrzeć do szczegółów rozmów, ale wiadomo że w grze są dwie poważne firmy, jedna mająca swój oddział w Toruniu, druga działająca w pobliżu miasta. Żeby nie utrudniać rozmów, nie chcemy w tej chwili zdradzać o jakie firmy chodzi. Mamy nadzieję, że największy udziałowiec spółki udzieli jak największego wsparcia negocjatorom.

Kibice i sympatycy, którzy na wszystkich możliwych forach deklarują poparcie dla dalszego istnienia drużyny hokejowej w Toruniu, mają jedyną i niepowtarzalną okazję pokazać swoją siłę. W piątek o 18.30 na Tortorze odbędzie się mecz z katowickim GKS-em. Wstęp wolny. Pełne trybuny będą silnym argumentem dla ewentualnych sponsorów. A więc wszyscy, którym hokej nie jest obojętny, spotykają się w piątek na trybunach.

wstecz

Kontakt

Bannery