Treść strony SYSTEMOWA: Pozostałe newsy

Definitywny koniec sezonu!!!

W dniu dzisiejszym władze Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej poinformowały, że drużyna Nesta Karawela Toruń zostaje wycofana z rozgrywek PLH z powodu braku możliwości finansowania drużyny. Wszyscy zawodnicy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu sobie nowych klubów.

Zawodnicy podjęli decyzję, że w najbliższy piątek rozegrają jeszcze ostatni mecz z HC GKS Katowice, żeby móc na lodowisku pożegnać się ze wszystkimi kibicami. Wstęp na mecz będzie bezpłatny.

Udziałowcy spółki zdecydowali, że spółka będzie kontynuowała działalność. W pierwszym rzędzie po to, by sukcesywnie spłacać powstałe wcześniej zadłużenie a w dalszej kolejności, by w kolejnym sezonie wystawić drużynę do rozgrywek 1 ligi PZHL. Skład tej drużyny tworzyć będą przede wszystkim wychowankowie toruńskich Sokołów.

Władze spółki liczą, że dotychczasowi sponsorzy spółki pozostaną z nią także w złych czasach i pomogą odbudować drużynę w kolejnym sezonie. Karnety sprzedane kibicom na sezon 2012/2013 pozostaną ważne także na kolejny sezon.

Udziałowcy spółki obiecali udzielić jej wsparcia w dziele obniżania zadłużenia. Największy udziałowiec - gmina Toruń - umorzy spółce zadłużenie z tytułu korzystania z lodowiska TorTor. Pozostali udziałowcy rozważą niewielkie wsparcie kapitałowe. Pewną kwotę na dalsze działanie spółki w 2012 roku przeznaczy też sponsor tytularny - Nesta. Wszystkie te działania nie dają jednak szansy na zlikwidowanie zadłużenia. Spółka musi znaleźć rozwiązanie na zarabianie pieniędzy w inny sposób. Czy się to uda - zależy od pomysłowości jej władz.

Prezesem spółki w dalszym ciągu pozostanie Bogdan Rozwadowski.

wstecz

Kontakt

Bannery