Treść strony

Kontrolny sierpień..

.
Sierpień to tradycyjny czas rozgrywania meczów sparingowych przed sezonem hokejowym. W tym roku toruńscy hokeisci rozegrali ich sześć, niestety ku rozczarowaniu wielu kibiców żadnego na Tor-Torze. Nowi zawodnicy w drużynie
poznali dzięki temu specyfikę bycia toruńskim hokeistą, czyli autokarowym podróżnikiem w górę i w dół mapy. W tym roku w okresie przygotowawczym Neście Karaweli Toruń udało zmierzyć się aż z czterema zagranicznymi drużynami oraz dwiema z Polskiej Ligi Hokejowej.

Na pierwszy ogień drużyna dowodzona przez Jarosłava Lehockiego wzięła krajowych rywali czyli Unię Oświęcim oraz GKS Katowice.

Pierwsze spotkanie miało dosyć niespodziewany przebieg, ponieważ naszym zawodnikom udało się wyjść na 4 bramkowe prowadzenie, lecz wraz z rozwojem meczu górę wzięło większe przedsezonowe ogranie naszych rywali, dla których nie był to pierwszy mecz w tym sezonie, pozwoliło im to na mozolne niwelowanie naszej przewagi i w ostatecznych rachunku zwycięstwo 5:4.

(0:3, 4:1, 1:0)
0:1 - K. Kalinowski - Jankowski (10:53)
0:2 - K. Kalinowski - Malat, Bomastek (16:18, 5/4)
0:3 - Gula - Bomastek, Malat (18:00, 5/4)
0:4 - Bomastek - K. Kalinowski (24:17)
1:4 - Kasperczyk - Nikolov, Piotrowicz (25:12, 5/4)
2:4 - Tabaczek - Adamus, Radwan (28:50)
3:4 - Tabaczek - Radwan (35:36)
4:4 - Piotrowicz - Rzeszutko, Gleb Łucznikow (36:32, 5/4)
5:4 - Gleb Łucznikow - Rzeszutko, Piotrowicz (44:39)

 

Drugi mecz, z tegorocznym beniaminkiem ligi czyli GKS Katowce nie był już tak obfity w bramki, natomiast miał dużą wartość szkoleniową z uwagi na rewolucję kadrową która zaszła przed sezonem w drużynie naszych rywali, to zupełnie inny zespół niż ten, który awansowała z 1 ligii, liczba transferów może przywrócić o zawrót głowy, a uwagę wszystkich na pewno przykuwać będą zawodnicy ściągnięci do gry w Katowicach z Kanady.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 3:1 dla gospodarzy.

(0:0, 1:1, 2:0)
1:0 23:06 Brown - Gwiżdż - Galant
1:1 39:21 Malat
2:1 55:05 Sucharski - Brown - Drzewiecki (5/4)
3:1 55:19 Brown

Kolejne spotkania były rozgrywane za naszą południową granicą, stąd trochę trudniejsza ocena mocy jaką dysponuje nasza drużyna na tle rywali, gdyż te drużyny z którymi zmierzyli się nasi hokeiści nie są szerzej rozpoznawane w Polsce.

Pierwszy dwudniowy wyjazd to pojedynki z zespołami z Vsetina i Prostejova.

W obu pojedynkach udało się pokonać rywali, co od razu podniosło dawkę optymizmu wśród kibiców, i troche uspokojenie co do formy, jaką mogą torunianie zaprezentować w lidze.

VHK Vsetin - Nesta Karawela Toruń 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
7. Brezáni (Hanus, Šišmič) -
25. Kalinowski,
50. Wróbel,
53. Malát (Bomastek)

LHK Jestřábi Prostějov - Nesta Karawela Toruń 4:5
(0:1, 2:3, 2:1)
32. Konečný,
36. Šebek (Zachar),
46. Zachar (Matoušek, Šebek),
47. Žajgla (Stráněl, Kryl)  
17. Borovansky (Koseda),
25. Minge (Lang),
34. Kalinowski (Malát),
40. Kalinowski (Lang),
41. Kalinowski (Malát)

 

Po krótkim odpoczynku, czyli codziennych dwóch treningach na tafli toruńskiego Tor-Toru trzeba było znowu spakować cały sprzęt do autokaru i pokonac trasę tym razem do Havirzova i Sumperka.

Tym razem rywale postawili poprzeczkę znacznie wyżej, szczególnie lekcja od 1 ligowego Sumperka okazała się najbardziej dotkliwą porażką tych przygotowań, gdyż aż 6 bramek więcej wpadło do naszej bramki niż udało się strzelić rywalom.

AZ Havířov – Nesta Karawela Toruń 7:4
(2:2, 5:1, 0:1)
Bramki:
4. Daneček J. (Najdek),
9. Sztefek,
26. Pechanec (Klimša),
36. Potočný (Sztefek),
38. Říčka (Klimša),
40. Daneček J. (Maruna, Hartmann),
40. Pechanec (Klimša)

1. Kalinowski (Malát, Bomastek),
20. Marmurowicz (Gościmiński),
21. Bomastek (Malát),
46. Bomastek (Gula).

 


Salith Šumperk - Nesta Karawela Toruń 8:2
(1:0 4:0, 3:2)
Bramki:
7. Tesařík (Půhoný, Cink),
29. Půhoný (Cink),
31. Kindl (Haas),
38. Hulva (Červenka, Suchý),
38. Hulva (Sedlák),
49. Stoklasa,
49. Haas (Tesařík),
58. Sedlák (Brunec) -
41. Bomastek (Kalinowski),
58. Pieniak (Bomastek, Kalinowski)

 

Patrząc przez pryzmat sześciu spotkań wyglada na to, że zawodnicy z obcymi paszportami którzy wzmocnili naszą drużynę okażą się wyróżniającymi graczami, szczególnie wskazują na to statystki Martina Malata i Petera Guli który mimo że jest obrońcą, potrafił mocno wspomóc zespół w zadaniach ofensywnych, i jeśli będzie tak się w lidze prezentował, to w drużynowej punktacji kanadyjskiej może znaleźć się bardzo wysoko.

Cieszy również bardzo wysoka forma Kamila Kalinowskiego, największego talentu toruńskiego hokeja  na przestrzeni kilku ostatnich lat. W meczach kontrolnych zdobył nawet hat-tricka, a sumując udało mu się zapisać w protokole punktowym w 5 z 6 spotkań, co zwiastuje wejście w sezon tego zawodnika z bardzo wysoką formą.

Cała drużyna rzetelnie przepracowała okres przygotowawczy, dawka zajęć zaaplikowana przez duet trenerski powinna procentować w okresie całego sezonu, na którego rozpoczęcie niecierpliwie wszyscy czekają, a które nastąpi już za tydzień meczem 7.09 z Cracovią Kraków na wyjeździe.

Pierwszy mecz na toruńskim lodowisku natomiast odbędzie się w niedzielę 09.09 z Unią Oświęcim.

Głodni hokeja fani powinni tego dnia tłumnie się zjawić na trybunach naszego lodowiska aby uskrzydlić do walki cały zespół.

.
.

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • Miasto Torun
  • studio-pro

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie