Treść strony

Pierwsze starcie...

.
Dopiero kilka dni temu przyglądaliśmy się pierwszym treningom na lodzie, a tu już za nami pierwszy mecz sparingowy będący elementem przygotowań do szybko nadchodzącego sezonu 2012-13. Pierwszy mecz.... i chyba pierwsza niespodzianka. Faworyzowany zespół Aksam Unii Oświęcim wygrał na własnym lodowisku zaledwie 5:4 (0:3; 4:1; 1;0). Podkreślić jednak trzeba, że nasi chłopcy, w swoim pierwszym "meczowym" występie, tanio skóry nie sprzedali, prowadząc przez większą część meczu wyrównany pojedynek. Chyba za wcześnie na pierwsze oceny i wnioski, co nie przeszkadza jednak na wyróżnienie pierwszej formacji, która zdobyła wszystkie bramki, doprowadzając w 25 minucie meczu do wyniku 0:4.

Dzisiaj (17.08) kolejne spotkanie sparingowe. Tym razem przeciwnikiem Nesty Karaweli Toruń będzie, największa niespodzianka okresu przygotowawczego - drużyna HC GKS Katowice. Jak dotąd, zespół prowadzony przez Jacka Płachtę, wygrywa mecz za meczem i to do tego z potencjalnie silniejszymi przeciwnikami. Jak będzie tym razem, okaże się w piątkowe popołudnie, po godzinie 18.00. Być może, również i w tym spotkaniu błyśnie swoim talentem Kamil Kalinowski, który we wczorajszym meczu z Unią strzelił dwie bramki. Być może również, postarają się o to nasi nowi zawodnicy, którzy po podpisaniu kontraktów, ostatecznie pozostają w drużynie: Peter Gula (Słowacja) oraz Martin Malat, Michal Borovansky i Lukas Lang (wszyscy Czechy).

Uzupełniając informacje dotyczące składu Nesty Karaweli Toruń na sezon 2012-13, dodać trzeba, że swoją karierę sportową zakończył MIchał Smeja, który w trosce o dobro swojej rodziny postanonwił podjąć bardziej stabilną i pewną pracę zawodową. We wczorajszym spotkaniu, testowany był Krzysztof Kantor, który ze względu na powołania do kadry Polski (Huzarski, Gimiński, Gazda) uzupełnił przy okazji nasze nadwątlone szeregi obrońców. O tym czy zawodnik ten pozostanie w klubie, zadecyzduje Prezes spółki, po wcześniejszym wysłuchaniu opinii naszego sztabu szkoleniowego.


Aksam Unia Oświęcim - Nesta Karawela Toruń - 5:4 (0:3; 4:1; 1:0)
Bramki: 0:1 - K. Kalinowski - Jankowski (10:53), 0:2 - K. Kalinowski - Malat, Bomastek (16:18, 5/4), 0:3 - Gula - Bomastek, Malat (18:00, 5/4), 0:4 - Bomastek - K. Kalinowski (24:17), 1:4 - Kasperczyk - Nikolov, Piotrowicz (25:12, 5/4), 2:4 - Tabaczek - Adamus, Radwan (28:50), 3:4 - Tabaczek - Radwan (35:36), 4:4 - Piotrowicz - Rzeszutko, Gleb Łucznikow (36:32, 5/4), 5:4 Gleb Łucznikow - Rzeszutko - Piotrowicz (45.00) - (info za www.hokej.net)

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • Miasto Torun
  • studio-pro

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie