Treść strony

Pachnie lodem...

.
W chwili kiedy pisany jest ten materiał, na tafli lodowiska Tor-Tor zamarza już pierwsza warstwa lodu. Miły chłodek coraz bardziej rozprzestrzenia się po całym obiekcie. Pachnie lodem... To chyba znak, że już niebawem, praktycznie za klika dni, na toruńskim lodowisku pojawią się pierwsi zawodnicy. Znowu słychać będzie "szelest" łyżew na lodzie, huk krążków odbijających się od band oraz charakterystyczny dżwięk jadącej do pracy "babci" rolby. I znowu posezonowa przerwa trwała tak krótko, że na dobrą sprawę nie można było zapomnieć o hokeju na lodzie. Jeszcze kilka dni i trzeba będzie pomyśleć o karnetach, o nowych koszulkach i klubowych gadżetach, które przez ostatnie kilka miesięcy zaginęły w naszych szafach, skrzyniach czy pawlaczach.

Pierwsza warstwa lodu na tafli Tor-Tor-u to również przypomnienie, że już za tydzień na naszym lodowisku odbędzie się festyn hokejowy zorganizowany w tym roku pod nazwą "Otwarcie sezonu lodowego 2012/2013". W piątek 20 lipca 2012, o godz. 19.15 na głównej tali lodowiska pojawią się, po raz pierwszy w historii, wszystkie toruńskie drużyny hokeja na lodzie. Nie zabraknie zespołów młodzieżowych MKS Sokoły Toruń (6-7 grup wiekowych), naszych przemiłych Jaskółek, drużyn ligi amatorksiej ALH, toruńskiego zespołu old-boys - Pomorzanin oraz oczywiście seniorów Nesty Karaweli Toruń. Impreza ta przygotowana w formie rodzinnego pikniku, będzie doskonałym miejscem na kolejne spotkanie wszystkich aktywnych zawodników (ok. 600 osób), kibiców i sympatyków hokeja. Będzie sporo ciekawych nagród, darmowa grochówka, sporo fajnej muzyki i możliwość pojeżdżenia na lodzie w trakcie pierwszej wspólnej ogólnodostępnej ślizgawki. Będzie można również (po raz pierwszy) nabyć karnety na cały sezon 2012/2013, które w tym roku kosztować będą 120,00 zł. Zapraszamy.

Tuż po "Otwarciu sezonu lodowego", swoje zajęcia na lodzie rozpocznie drużyna seniorów (23.07). Ostatnie dni w klubie to okres wielu trudnych decyzji i rozstrzygnięć. Cały czas Prezes klubu, wraz z akcjonariuszami spółki, pracują nad sprawami formalnymi, nad dopięciem budżetu oraz uzyskaniem przez klub licencji na grę w PLH. Planowanych jest kilka zmian organizacyjnych, które ułatwić mają optymalne funkcjonowanie klubu w nadchodzącym roku. Niestety, jedną z tych decyzji było rozwiązanie kontraktów z trzema zawodnikami: Łukaszem Chrzanowskim, Pawłem Połącarzem i Piotrem Winiarskim. Sprawa ta, poruszyła środowisko sympatyków hokeja oraz wywołała wiele komentarzy i "gorących" opinii. Jakby nie patrzeć było to konieczne z punktu widzenia ekonomiki klubu. Pozostaje tylko kwestia wyboru zawodników, którego dokonał trener drużyny, na podstawie aktualnych potrzeb zespołu, formy zawodników oraz ich potencjalnego wkładu w grę naszych ekstraligowców.

Jeszcze nie ucichły komentarze po tym wydarzeniu, a tu jak z "czarodziejskiego kapelusza" wyskoczyły dwa kolejne ważne newsy. Informacje o rezygnacji z gry w naszej drużynie przez Tomsa Bluksa i Frantiska Bakrlika napłynęły podobno w ciągu jednej godziny. Toms poinformował Prezesa klubu, że rozpoczyna karierę trenerską w grupach młodzieżowych Dynamo Ryga oraz wybiera się na studia, dzięki którym uzyska licencję na prowadzenie zespołów seniorskich. Frantisek Bakrlik przesłał natomiast informację, że otrzymał o wiele bardziej wiarygodną ofertę z ligi brytyjskiej, która oprócz wyższego poziomu sportowego gwarantuje mu trochę lepsze wynagrodzenie.

Chwilę po otrzymaniu tych nieprzyjemnych, bądź co bądź informacji, działacze klubu oraz trener Jaroslav Lehocky przystąpili do rozmów z nowymi kandydatami. Stosunkowo szybko pojawiły się oferty gry od Milana Ovsaka i Tomasa Nadasdiego. Obaj to doświadczeni, solidni obrońcy, których nasza drużyna wyjątkowo potrzebuje. Podobno pojawiła się także wstępna propozycja od Edgarsa Adamovicsa. Cały czas trwają również intensywne poszukiwania klasowego napastnika, który mogłby wziąć na siebie odpowiedzialność za grę w kluczowych momentach meczów ligowych. Jest jeszcze sporo czasu i spora grupa wolnych zawodników. Wiadomo, że tego typu decyzje podejmowane powinny być w marcu i w kwietniu, ale dotyczy to raczej zespołów z solidnym budżetem, które w przerwie pomiędzy rozgrywkami nie muszą się martwić o swój byt i funkcjonowanie w ekstraklasie.

.

.

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • studio-pro
  • Miasto Torun

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie