Treść strony

Na półmetku przygotowań

.
Za nami pierwszy miesiąc przygotowań do kolejnego sezonu rozgrywek ekstraklasy PLH. Toruńscy zawodnicy pod okiem trenerów J. Lehockego i T. Jaworskiego w pocie czoła wypracowują tak potrzebną im siłę i wytrzymałość. To tradycyjnie główne zadanie w pierwszym okresie letnich treningów. Na poprawienie szybkości i dynamiki przyjdzie czas w ostatnim okresie tego cyklu. Do zespołu dochodzą także kolejni zawodnicy, dzięki którym szanse na lepsze wyniki zdecydowanie rosną.  

Zajęcia, o wiele bardziej intensywne niż w roku ubiegłym, prowadzone są głównie w formie: biegów przełajowych, sprawdzianów biegowych na bieżni lekkoatletycznej, jazdy na rowerach (ok. 40 km jednego dnia), meczów piłki nożnej oraz najczęściej wykorzystywanej siłowni. To właśnie w jej wnętrzu nasi zawodnicy przerzucają tony "żelastwa" dzięki czemu ich sylwetki z dnia na dzień nabierają coraz bardziej atletycznego wyglądu. W tej właśnie formie przebiega spalanie tkanki tłuszczowej, która w organiźmie profesjonalnego sportowca jest po prostu zbędna i nie potrzebna.

Do pierwszej drużyny dołączyli już dawno tegoroczni maturzyści: Michał Kalinowski i Piotr Huzarski oraz ich młodsi koledzy Jakub Gimiński i Remigiusz Gazda. Od tygodnia w Toruniu przebywają także obrońca Paweł Skrzypkowski i bramkarz Sylwester Soliński. Prezes klubu Bogdan Rozwadowski jest zainteresowany pozyskaniem tych zawodników, którzy uzupełnić mogą luki w naszym składzie. Z posiadanych przez nas informacji wynika jednak, że oba te transfery nie zostały jeszcze definitywnie potwierdzone. Na drodze bowiem stoi różnica zdań dotycząca kwoty wypożyczenia tych zawodników z macierzystego klubu (KS Gdańsk). Zarówno Prezes, jak i trenerzy oczekują także z wytęsknieniem decyzji nowego Zarządu PZHL o liczbie zawodników zagranicznych, którzy będą mogli występować w PLH w sezonie 2012/13. W kuluarach mówi się nieoficjalnie o sześciu takich zawodnikach. W naszym przypadku brani są jak na razie pod uwagę Toms Bluks oraz Frantisek Bakrlik, który doszedł prawdopodobnie do porozumienia z Prezesem klubu. W zależności od tej decyzji, w grę wchodzi kilka wariantów personalnych. Wydaje się jednak, że pierwszoplanowym problemem jest uzupełnienie linii obronnych naszego zespołu.

Równo z przebiegającymi treningami okresu letniego prowadzone są przez biuro klubu liczne sprawy organizacyjne, marketingowe i finansowe. Zespół został właśnie zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy PLH i Pucharu Polski oraz złożona została dokumentacja licencyjna klubu na sezon 2012/13. W ostatnim czasie nasi zawodnicy uczestniczyli w kilkunastu imprezach promocyjnych: na toruńskim lotnisku (Caritas), w szkołach oraz w toruńskich przedszkolach. Dwa tygodnie temu rozpoczęto także wdrażanie nowej koncepcji marketingowej. Głównym wątkiem tego projektu jest zaproponowanie toruńskim firmom ponad 500 miejsc reklamowych na lodowisku oraz na strojach zawodników. Wszystkie te miejsca zostały wycenione bardzo tanio, czego efektem są reklamy na cały rok, już od 150,00 zł. Z każdym dniem rośnie liczba zainteresowanych tą propozycją, co jednak nie gwarantuje jeszcze pełnego sukcesu marketingowego.

Nam nie pozostaje nic innego jak wesprzeć tą inicjatywę i namawiać gorąco do udzielenia wsparcia toruńskiemu hokejowi na lodzie. Przecież  reklama na tafli (za 4.000 zł), reklama na koszulce (od 1.000 zł), czy też w wielu innych ekspozycjach to naprawdę rewelacyjny i tani pomysł. Pamiętać trzeba, że ta oferta dotyczy całego roku oraz wielu imprez sportowych i ślizgawek dla mieszkańców Torunia.     

.

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • Miasto Torun
  • studio-pro

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie