Treść strony SYSTEMOWA: Pozostałe newsy

"Krzyżacy" i "Górale"

.
Taki tytuł promować będzie zapewne ostatnią odsłonę zmagań play-off sezonu 2011/2012 w Toruniu i Nowym Targu. Mecze o wszystko, o utrzymanie w ekstraklasie, o byt, o przyszłość. Spory ciężar i wielka odpowiedzialność spadnie teraz na barki zawodników obu drużyn. W obu tych miastach hokej na lodzie "żyje" od dawna, w obu oczekiwania kibiców są dużo większe niźli tylko walka o ligowy byt. Kto będzie bardziej odporny, kto zachował więcej sił na morderczą końcówkę sezonu, okaże się już niebawem. Pierwsza odsłona tej "hokejowej opery" już w środę (07.03.2012) na lodowisku w Toruniu.

Niestety nie udało się "stalowym piernikom" wykorzystać szansy jaka się pojawiła po niespodziewanych zwycięstwach w Sosnowcu. Zabrakło charakteru doświadczonego "killera" i zamiast upajać się odrobiną spokoju, nasi zawodnicy w dalszym ciągu napinać będą swoje "stalowe nerwy" w kolejnych spotkaniach o 7 miejsce w lidze. A mogło być przepięknie, a mogło być wspaniale. Tyle tylko, że kolejny raz nie udało się, kolejny raz sukces sprzątnęli nam spod nosa inni. Jutro to właśnie Zagłębie, spokojne o swój ligowy byt, grać będzie o "pietruszkowe" piąte miejsce z GKS Tychy.

Od wielu dziesiątków lat mecze na linii Toruń - Nowy Targ były wyjątkowymi widowiskami. Zawsze, bez względu na różnicę poziomów obu drużyn, były to mecze elektryzujące wszystkich kibiców obu miast. Zawsze się działo, zawsze były to spotkania walki, potu i poświęcenia. Miejmy nadzieję, że będzie tak samo i tym razem. Miejmy nadzieję, że kolejna odsłona play-off przyniesie wszystkim sympatykom hokeja na lodzie jeszcze więcej emocji i adrenaliny. Wszak od tego jesteśmy specjalistami.

Chyba tylko my potrafimy zafundować swoim kibicom taką dawkę stresu. Tylko my i Zagłębie rozegraliśmy kultową rundę "play-off" pt. "best of seven", podczas gdy inni "raczyli łaskawie" rozegrać kolejną: 43, 44, 45 i 46 kolejkę ligową. Bez smaku, bez rozgłosu, bez atrakcji. U nas, hokejowa uczta "przyprawiona" będzie tradycyjnie na 1000 sposobów.

  

wstecz

Kontakt

Bannery