Treść strony

Hokejowa wiosna w Toruniu

W ostatnich dniach dochodzą do nas informacje wskazujące, że spółka KST HSA prowadząca drużynę hokejową, pomyślnie realizuje swój plan tworzenia zespołu na sezon 2013/2014. Od chwili wycofania drużyny z rozgrywek, udało się istotnie zmniejszyć wysokość zadłużenia spółki. Choć sprawy nie idą tak szybko jak wszyscy by sobie życzyli, ważne że posuwają się we właściwym kierunku. Udało się także zorganizować systematyczne treningi na lodzie, w których biorą udział zawodnicy, chcący podtrzymać swoją formę.

Kilka dni temu klub porozumiał się z Andrzejem Masewiczem, któremu zaproponowano przygotowanie i prowadzenie drużyny w roli I trenera. Ten pochodzący z Torunia były zawodnik, jest jednym z najlepiej przygotowanych teoretycznie polskich trenerów. Ma też za sobą kilka lat trenerskiej praktyki. Toruńscy kibice pamiętają, że już w 2005 roku usiadł na ławce naszej drużyny, jako asystent Jarosława Morawieckiego a później, jako drugi trener, towarzyszył Marianowi Pyszowi i Jarmo Tolvanenowi. Kolejne doświadczenia zdobył jako trener młodzieży w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu oraz trener reprezentacji Polski do lat 18. Bez wątpienia jest więc to trener doskonale przygotowany do objęcia funkcji coacha drużyny. Ma też ten atut, że jest toruńczykiem, co doskonale wpisuje się w strategię klubu budowania drużyny o toruńskich korzeniach. Jego asystentem-trenerem bramkarzy będzie Tomasz Jaworski, także doskonale znany kibicom.

Mimo, że sprawy dopiero się toczą, to zgodnie z posiadaną przez nas wiedzą, chęć do występów w 1 lidze potwierdzili wszyscy toruńscy zawodnicy, nie związani kontraktami z innymi klubami. Jest więc szansa, że od września znów zobaczymy w toruńskich barwach m.in. tak doświadczonych zawodników, jak: Przemysław Bomastek, Michał Plaskiewicz, Jacek Dzięgiel, Arkadiusz Marmurowicz uzupełnionych młodymi, lecz już ogranymi wychowankami Sokołów. Aktualnie chęć do gry zgłosiło ponad trzydziestu zawodników, co dobrze rokuje możliwości przeprowadzenia selekcji. Piszemy o selekcji, ponieważ władze klubu planują zatrudnić najwyżej 22 zawodników. Przyczyny są oczywiste - rozsądne gospodarowanie finansami. Bez wątpienia największym problemem dla nowego trenera będzie zbudowanie formacji obronnych, gdyż posucha na tej pozycji jest bolączką wszystkich polskich klubów. Ale pozycja bramkarza i napastników nie powinna stanowić problemu. Jeżeli więc wszystko ułoży się zgodnie z planem, to na przełomie kwietnia i maja będzie już wiadomo którzy zawodnicy stworzą zręby drużyny na nowy sezon. A potem rozpoczną się przygotowania.

Jeżeli kogoś dziwi tak gremialna chęć do gry, mimo że część zawodników podjęła już regularną pracę poza sportem, to trzeba wziąć pod uwagę, że rozgrywki 1 ligi nie są tak intensywne jak rozgrywki PLH, mecze odbywają się w weekendy, a treningi także da się zorganizować poza godzinami pracy. Dla tych, których to interesuje, możliwe jest więc pogodzenie pracy zawodowej z uprawianiem sportu. A młodzi zawodnicy, których w Toruniu jest już całkiem spora grupa, będą mieli okazję udowodnić swoją przydatność w "dorosłych" rozgrywkach. Tak stworzona drużyna ma całkiem spore szanse na osiągnięcie sukcesu w 1 lidze. W każdym razie, kibice na to czekają!

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • studio-pro
  • Miasto Torun

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie