Treść strony

Mistrzostwa Polski juniorów w Dębicy - Sokoły z brązem!

Licznie zgromadzona publiczność na trybunach dębickiego lodowiska w pierwszym dniu mistrzostw na pewno nie mogła narzekać na nudę. Oba spotkania stały na naprawdę wysokim poziomie i trzymały w niepewności do ostatnich sekund a gospodarze po bardzo dobrym meczu byli bliscy sprawienia niespodzianki i osiągnięcia korzystnego rezultatu z drużyną typowaną na głównego kandydata do medalu.

W pierwszym spotkaniu  aktualni mistrzowie kraju Sokoły Toruń niespodziewanie polegli z MOSM Bytom. Zespół z Torunia mimo nieznacznej przewagi wizualnej oraz większej ilości strzałów musiał uznać wyższość zespołu z Bytomia, który okazał się zdecydowanie bardziej skuteczny.

UKH MOSM Bytom – MKS Sokoły Toruń 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)

0:1 Wiśniewski Marcin (Ratica Tomasz) 11:43
1:1 Strasiewicz Jakub (Dubaś Łukasz) 12:11
2:1 Mazur Dawid (Krzemień Łukasz) 17:43
3:1 Dubaś Łukasz (Strasiewicz Jakub) 18:50
3:2 Fraszko Bartosz (Wiśniewski Marcin) 23:55
3:3 Fraszko Bartosz (Wiśniewski Marcin) 35:13
4:3 Dubaś Łukasz (Strasiewicz Jakub) 54:24


W drugim meczu gospodarze turnieju UKH Dębica nieznacznie ulegli Zagłębiu Sosnowiec S.A. 1:2. Mecz rozpoczął się od mocnych wymian ciosów jednak wspaniale dysponowani w tym dniu bramkarze którzy później zostali wybrani na najlepszych zawodników meczu za każdym razem wyciągali swoje zespoły z opresji. Pod koniec pierwszej tercji zawodnicy UKH kilkukrotnie musieli bronić się w osłabieniu jednak rywale nie potrafili wykorzystać tego faktu. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:0. W drugiej odsłonie obie drużyny na przemian atakowały bramkę rywali jednak żadnej z dogodnych sytuacji nie potrafiły zamienić na bramkę. Druga część meczu również zakończyła się bezbramkowym remisem. W trzeciej tercji obraz gry nie uległ zmianie oba zespoły dążyły do zmiany rezultatu raz po raz stwarzając sobie dogodne sytuację do zdobycia gola jednak skuteczniejsi okazali się sosnowiczanie. W 54 minucie krążek do pustej bramki po odbiciu przez Białka skierował Nahunko a trzy minuty później dołożył kolejne trafienie. Dębiczanie mimo szturmu na bramkę rywala zdołali odrobić tylko jeden punkt. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:2. Zespół z Dębicy który w ostatnim czasie poczynił ogromne postępy, niesiony dopingiem licznie zgromadzonej publiczności wzniósł się na wyżyny swoich możliwość i był o włos od sprawienie dużej niespodzianki. W drugim dniu mistrzostw o godzinie 18:00  UKH Dębica zmierzy się w meczu o wszystko z MOSM Tychy.

UKH Dębica – Zagłębie Sosnowiec SA 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

1:0 Nahunko Dominik (Stojek Andrzej) 53:08
2:0 Nahunko Dominik (Jaskólski Adam, Krupiński Mateusz)  56:52
1:2 Gągol Maciej 57:36

 

Wyniki drugiego dnia Mistrzostw

Kolejny dzień mistrzostw nie był mniej emocjonujący niż pierwszy jednak nie zakończył się szczęśliwie  dla gospodarzy którzy po porażce z Tychami żegnają się z turniejem. Natomiast w grupie ,,A” zespół z Bytomia mimo iż przegrał z Oświęcimiem zapewnił sobie jako pierwszy awans do półfinału.

II Dzień rozpoczął się od rywalizacji hokeistów z Oświęcimia i Bytomia. W pierwszej połowie spotkania mimo usilnych starań obu drużyn licznie zgromadzona publiczność nie doczekała się bramek . Na pierwsze trafienie musieli zaczekać aż do końcówki drugiej tercji kiedy to po strzale Żmudy na prowadzenie wysunęli się bytomianie. Szybko wyrównała jednak Unia i do końca meczu mieliśmy do czynienia z wymianą ciosów. Dramatyczny przebieg miała końcówka meczu, gdyż Bytom wyrównała dopiero w 60 minucie, a Unia strzeliła zwycięskiego gola na dokładnie sekundę przed końcem dogrywki. Awans do dalszej fazy turnieju mimo porażki zapewnił sobie zespół z Bytomia.

UKH Unia Oświęcim – MOSM Bytom 4:3d. (0:0,1:1,2:2, 1:0)

Bramki: Kulawik, Puch, Żmuda, Sarna – Mazur x2, Stasiewicz


W drugim meczu w grupie ,,B’’ UKH Dębica dla którego był to mecz o być albo nie być poległ z MOSM Tychy 0:5. Dębiczanie mimo wspaniałego dopingu setek kibiców nie byli w stanie uzyskać korzystnego rezultatu. Choć ich postawa zasługuje na pochwałę ponieważ do końca walczyli o każdy centymetr lodu i dali z siebie wszystko to nie da się ukryć że o porażce zadecydowało słabe przygotowanie kondycyjne. Większość zawodników z różnych przyczyn nie ma możliwość trenowania codziennie, cześć z nich pochodzi z innych miast a niektórzy studiują w odległych miejscowościach. Trener na co dzień na treningach ma do dyspozycji tylko kilku zawodników reszta ma dostęp do lodu 2 razy w tygodniu. Trener Arkadiusz Burnat po turnieju powiedział: Jestem zadowolony z postawy chłopców którzy mimo wielu niedogodność potrafili stworzyć monolit i godnie reprezentować barwy UKH walcząc jak równy z równym z najlepszymi drużynami w kraju.

 
MOSM Tychy – UKH Dębica 5:0 (1:0,2:0,2:0)

Bramki: Guzik x2, Różycki, Kret, Musiał
 

Wyniki trzeciego dnia Mistrzostw

Ostatni dzień fazy grupowej przyniósł niespodziewane rozstrzygnięcie. Unia Oświęcim – zwycięzca sezonu zasadniczego i główny kandydat do medalu po porażce z Sokołami Toruń pożegnał się z turniejem. Natomiast w grupie ,,B” Tychy po pewnym zwycięstwie nad Zagłębiem Sosnowiec zapewniły sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie.

Pierwsze spotkanie III dnia mistrzostw było nie lada gratką dla publiczności która licznie zgromadziła się na trybunach mimo iż gospodarze w turnieju już nie grają. Spotkanie było o najwyższą stawkę ponieważ z dwójki pretendentów do tytułu do półfinału mógł awansować tylko jeden. Mecz rozpoczął się od ataków torunian którzy nie mogli kalkulować, aby awansować musieli ten mecz wygrać w regulaminowym czasie gry. Mimo  tego że to zespół Sokołów częściej przebywał w tercji rywali to Oświęcimianie dwukrotnie jako pierwsi wysuwali się na prowadzenie a torunianie musieli gonić wynik. Decydująca okazała się dopiero trzecia tercja w której zespół z miasta Kopernika zdecydowanie zdominował plac gry aplikując rywalom aż 3 bramki tracąc tylko 1. Dzięki zwycięstwu Sokoły Toruń zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do półfinału w którym zmierzą się z MOSM Tychy. Unia Oświęcim natomiast okazała się najsłabszym zespołem grupy ,,A’’ i ukończyła mistrzostwa na 5 pozycji.

MKS Sokoły Toruń – UKH Unia Oświęcim 5:3 (1:1,1:1,3:1)


W drugim spotkaniu MOSM Tychy zmierzył się z Zagłębiem Sosnowiec. Stawką spotkania było pierwsze miejsce w grupie i teoretycznie rywalizacja ze słabszym zespołem w półfinale. Od początku spotkania rysowała się nieznaczna przewaga tyszan jednak tercja ostatecznie zakończyła się bezbramkowym remisem. Zespół z Tychów swoją wyższość udowodnili w drugiej tercji strzelając rywalom aż 4 bramki tracą przy tym tylko 1 i pewnie kontrolował przebieg meczu do końca spotkania. Niewątpliwie najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Kacper Guzik który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu w swojej drużynie.

MOSM Tychy – Zagłębie Sosnowiec 5:1 (0:0,4:1,1:0)

Kolejność w grupach:

1. MOSM Bytom - 4 pkt.
2. MKS Sokoły Toruń - 3 pkt.
3. UKH Unia Oświęcim - 2 pkt.

1. MOSM Tychy - 6 pkt.
2. Zagłębie Sosnowiec SA - 3 pkt.
3. UKH Dębica - 0 pkt.
 

Wyniki półfinałów

Po dniu przerwy, w sobotę hokeiści wrócili do rywalizacji o tytuł mistrzowski. W pierwszym półfinale Zagłębie Sosnowiec zmierzyło się z MOSM Bytom. Sosnowiczanie od początku spotkania narzucili swój styl gry i zacięcie atakowali bramkę rywali, bytomian natomiast stać było tylko na pojedyncze kontry.  Podczas jednej z nich w sytuacji 1-1 bramkarz faulował Mazura za co sędzia podyktował rzut karny, którego zawodnik z Bytomia zamienił na bramkę. Jednak to wszystko na co było stać Polonię.  Sosnowiczanie przez całe spotkanie mieli zdecydowaną przewagę, co udowodnili w 3-ciej tercji aplikując rywalom aż 4 bramki. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Zagłębia 1:5.

MOSM Bytom – Zagłębie Sosnowiec 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)


Drugie spotkanie było niezwykle ekscytujące, ponieważ zmierzyli się ze sobą dwaj medaliści ubiegłorocznych mistrzostw polski. Spotkanie z początku nie porywało, obie drużyny grały bardzo asekuracyjnie nie chcąc stracić jako pierwsi bramki jednak z sekundy na sekundę było coraz ciekawiej. Pierwsza połowa spotkania należał do torunian którzy dwukrotnie wysuwali się na prowadzenie, sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie pod koniec 2 tercji i do głosu doszli Tyszanie, którzy najpierw wyrównali wynik spotkania, a potem wysunęli się na prowadzenie, nie oddając go do końca spotkania.

MOSM Tychy – Sokoły Toruń 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
 

Mecze o medale

W meczu o 3-cie miejsce Toruń nie dał najmniejszych szans drużynie z Bytomia (z którą nieznacznie przegrał w fazie grupowej) i pewnie zwyciężył 8:3, zapewniając sobie tym samym brązowy medal. Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando torunian, którzy nie dali rywalom najmniejszych szans na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Tym samym torunianie kolejny rok pozostali na podium Mistrzostw Polski, choć musieli się zadowolić jego najniższym stopniem. Toruński zawodnik - Michał Kalinowski - został wybrany najlepszym napastnikiem turnieju.

Sokoły Toruń – MOSM Bytom 8:3

W finale lepsi okazali się gracze z Zagłębia, którzy po zaciętym boju pokonali MOSM Tychy 4:2 i sięgnęli po mistrzowski tytuł.

Zagłębie Sosnowiec - MOSM Tychy 4:2

TABELA KOŃCOWA MISTRZOSTW POLSKI CLJ :

1. ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC S.A.
2. MOSM TYCHY
3. MKS SOKOŁY TORUŃ
4. MOSM POLONIA BYTOM
5. UKH UNIA OŚWIĘCIM
6. UKH DĘBICA

PUCHAR FAIR PLAY: Zagłębie Sosnowiec SA

NAGRODY INDYWIDUALNE:

Najskuteczniejszy zawodnik turnieju: Różycki Kacper
Najlepszy strzelec turnieju: Guzik Kacper
Najlepszy napastnik turnieju: Kalinowski Michał
Najlepszy obrońca turnieju: Musiał Patryk
Najlepszy bramkarz turnieju: Burda Krzysztof

Toruńska drużyna grała w składzie:
Bramkarze: Bartosz Lewangowski - Wiktor Kopyciński;
Obrońcy: Jakub Gimiński - Remigiusz Gazda, Piotr Huzarski - Jakub Świerczewski, Arkadiusz Kobyliński - Paweł Heyka;
Napastnicy: Bartosz Fraszko - Marcin Wiśniewski - Tomas Ratica, Michał Kalinowski - Szymon Maciejewski - Marek Iwański, Dawid Zembrzuski - Marcin Zwierzychowski - Łukasz Błotnicki, Mariusz Zwierzychowski - Bartosz Kurpiewski - Michał Hreck.
Trener: Leszek Minge

 

Źródło: hokejdebica.pl, inf. własna

« wstecz

Banery

  • -

Banery

  • studio-pro
  • Miasto Torun

Kalendarium

W tym miesiącu

Brak wydarzeń w wybranym okresie