Treść strony

Mistrzostwa Polski juniorów w Dębicy - Sokoły z brązem!

Licznie zgromadzona publiczność na trybunach dębickiego lodowiska w pierwszym dniu mistrzostw na pewno nie mogła narzekać na nudę. Oba spotkania stały na naprawdę wysokim poziomie i trzymały w niepewności do ostatnich sekund a gospodarze po bardzo dobrym meczu byli bliscy sprawienia niespodzianki i osiągnięcia korzystnego rezultatu z drużyną typowaną na głównego kandydata do medalu.

W pierwszym spotkaniu  aktualni mistrzowie kraju Sokoły Toruń niespodziewanie polegli z MOSM Bytom. Zespół z Torunia mimo nieznacznej przewagi wizualnej oraz większej ilości strzałów musiał uznać wyższość zespołu z Bytomia, który okazał się zdecydowanie bardziej skuteczny.

UKH MOSM Bytom – MKS Sokoły Toruń 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)

4:3 Dubaś Łukasz (Strasiewicz Jakub) 54:24

W drugim meczu gospodarze turnieju UKH Dębica nieznacznie ulegli Zagłębiu Sosnowiec S.A. 1:2. Mecz rozpoczął się od mocnych wymian ciosów jednak wspaniale dysponowani w tym dniu bramkarze którzy później zostali wybrani na najlepszych zawodników meczu za każdym razem wyciągali swoje zespoły z opresji. Pod koniec pierwszej tercji zawodnicy UKH kilkukrotnie musieli bronić się w osłabieniu jednak rywale nie potrafili wykorzystać tego faktu. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:0. W drugiej odsłonie obie drużyny na przemian atakowały bramkę rywali jednak żadnej z dogodnych sytuacji nie potrafiły zamienić na bramkę. Druga część meczu również zakończyła się bezbramkowym remisem. W trzeciej tercji obraz gry nie uległ zmianie oba zespoły dążyły do zmiany rezultatu raz po raz stwarzając sobie dogodne sytuację do zdobycia gola jednak skuteczniejsi okazali się sosnowiczanie. W 54 minucie krążek do pustej bramki po odbiciu przez Białka skierował Nahunko a trzy minuty później dołożył kolejne trafienie. Dębiczanie mimo szturmu na bramkę rywala zdołali odrobić tylko jeden punkt. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:2. Zespół z Dębicy który w ostatnim czasie poczynił ogromne postępy, niesiony dopingiem licznie zgromadzonej publiczności wzniósł się na wyżyny swoich możliwość i był o włos od sprawienie dużej niespodzianki. W drugim dniu mistrzostw o godzinie 18:00  UKH Dębica zmierzy się w meczu o wszystko z MOSM Tychy.

UKH Dębica – Zagłębie Sosnowiec SA 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

1:0 Nahunko Dominik (Stojek Andrzej) 53:08
2:0 Nahunko Dominik (Jaskólski Adam, Krupiński Mateusz)  56:52
1:2 Gągol Maciej 57:36

Wyniki drugiego dnia Mistrzostw

Kolejny dzień mistrzostw nie był mniej emocjonujący niż pierwszy jednak nie zakończył się szczęśliwie  dla gospodarzy którzy po porażce z Tychami żegnają się z turniejem. Natomiast w grupie ,,A” zespół z Bytomia mimo iż przegrał z Oświęcimiem zapewnił sobie jako pierwszy awans do półfinału.

II Dzień rozpoczął się od rywalizacji hokeistów z Oświęcimia i Bytomia. W pierwszej połowie spotkania mimo usilnych starań obu drużyn licznie zgromadzona publiczność nie doczekała się bramek . Na pierwsze trafienie musieli zaczekać aż do końcówki drugiej tercji kiedy to po strzale Żmudy na prowadzenie wysunęli się bytomianie. Szybko wyrównała jednak Unia i do końca meczu mieliśmy do czynienia z wymianą ciosów. Dramatyczny przebieg miała końcówka meczu, gdyż Bytom wyrównała dopiero w 60 minucie, a Unia strzeliła zwycięskiego gola na dokładnie sekundę przed końcem dogrywki. Awans do dalszej fazy turnieju mimo porażki zapewnił sobie zespół z Bytomia.

UKH Unia Oświęcim – MOSM Bytom 4:3d. (0:0,1:1,2:2, 1:0)

Bramki: Kulawik, Puch, Żmuda, Sarna – Mazur x2, Stasiewicz

W drugim meczu w grupie ,,B’’ UKH Dębica dla którego był to mecz o być albo nie być poległ z MOSM Tychy 0:5. Dębiczanie mimo wspaniałego dopingu setek kibiców nie byli w stanie uzyskać korzystnego rezultatu. Choć ich postawa zasługuje na pochwałę ponieważ do końca walczyli o każdy centymetr lodu i dali z siebie wszystko to nie da się ukryć że o porażce zadecydowało słabe przygotowanie kondycyjne. Większość zawodników z różnych przyczyn nie ma możliwość trenowania codziennie, cześć z nich pochodzi z innych miast a niektórzy studiują w odległych miejscowościach. Trener na co dzień na treningach ma do dyspozycji tylko kilku zawodników reszta ma dostęp do lodu 2 razy w tygodniu. Trener Arkadiusz Burnat po turnieju powiedział: Jestem zadowolony z postawy chłopców którzy mimo wielu niedogodność potrafili stworzyć monolit i godnie reprezentować barwy UKH walcząc jak równy z równym z najlepszymi drużynami w kraju.

MOSM Tychy – UKH Dębica 5:0 (1:0,2:0,2:0)

Bramki: Guzik x2, Różycki, Kret, Musiał

Wyniki trzeciego dnia Mistrzostw

Ostatni dzień fazy grupowej przyniósł niespodziewane rozstrzygnięcie. Unia Oświęcim – zwycięzca sezonu zasadniczego i główny kandydat do medalu po porażce z Sokołami Toruń pożegnał się z turniejem. Natomiast w grupie ,,B” Tychy po pewnym zwycięstwie nad Zagłębiem Sosnowiec zapewniły sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie.

Pierwsze spotkanie III dnia mistrzostw było nie lada gratką dla publiczności która licznie zgromadziła się na trybunach mimo iż gospodarze w turnieju już nie grają. Spotkanie było o najwyższą stawkę ponieważ z dwójki pretendentów do tytułu do półfinału mógł awansować tylko jeden. Mecz rozpoczął się od ataków torunian którzy nie mogli kalkulować, aby awansować musieli ten mecz wygrać w regulaminowym czasie gry. Mimo  tego że to zespół Sokołów częściej przebywał w tercji rywali to Oświęcimianie dwukrotnie jako pierwsi wysuwali się na prowadzenie a torunianie musieli gonić wynik. Decydująca okazała się dopiero trzecia tercja w której zespół z miasta Kopernika zdecydowanie zdominował plac gry aplikując rywalom aż 3 bramki tracąc tylko 1. Dzięki zwycięstwu Sokoły Toruń zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do półfinału w którym zmierzą się z MOSM Tychy. Unia Oświęcim natomiast okazała się najsłabszym zespołem grupy ,,A’’ i ukończyła mistrzostwa na 5 pozycji.

MKS Sokoły Toruń – UKH Unia Oświęcim 5:3 (1:1,1:1,3:1)

W drugim spotkaniu MOSM Tychy zmierzył się z Zagłębiem Sosnowiec. Stawką spotkania było pierwsze miejsce w grupie i teoretycznie rywalizacja ze słabszym zespołem w półfinale. Od początku spotkania rysowała się nieznaczna przewaga tyszan jednak tercja ostatecznie zakończyła się bezbramkowym remisem. Zespół z Tychów swoją wyższość udowodnili w drugiej tercji strzelając rywalom aż 4 bramki tracą przy tym tylko 1 i pewnie kontrolował przebieg meczu do końca spotkania. Niewątpliwie najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Kacper Guzik który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu w swojej drużynie.

MOSM Tychy – Zagłębie Sosnowiec 5:1 (0:0,4:1,1:0)